Facebook Pixel

Зеленський агітує за вакцинацію: що він робить не так

Президент Зеленський (фото: УНІАН)

Президент Зеленський (фото: УНІАН)

Коронавірусна статистика гіршає щодня, темпи вакцинації в Україні до входу в осінню хвилю епідемії були дуже далекими від необхідних, а президент знову вирішив закликати українців щепитися. Володимир Зеленський порівняв втрати в Другій світовій війні зі смертністю від коронавірусу й дав завдання Раді нацбезпеки та оборони підвищити темпи вакцинації до 300 тисяч щеплень на добу.

Чи правильні методи підвищення темпів вакцинації обрав президент, чи можна порівнювати коронавірус із війною та чому темпи вакцинації доручили підвищувати РНБО, The Page розбиралося разом з експертами та волонтерами.

Зеленський порівняв ковід із Другою світовою: чи допоможе це

Quote«Ви знаєте, є така статистика: під час Другої світової війни наші військові в середньому втрачали приблизно 1,5 тис. людей на добу... Сьогодні немає Другої світової війни, але ми втрачаємо вже 700 людей щодня, на жаль», — сказав президент.

Звісно, він наголосив на тому, що в цій ситуації вихід один — вакцинація: відсоток вакцинованих людей має зростати, і тоді країна «вийде із цього колапсу».

Telegram Logo
Постер «Час вакцинуватися» в Україні (фото: УНІАН)

Постер «Час вакцинуватися» в Україні (фото: УНІАН)

Політтехнолог Віктор Таран у коментарі The Page оцінив таке порівняння досить несхвально, адже, на його думку, подібні порівняння підвищують рівень істерії в громадян і є доволі болісними для українців.

Quote«До того ж елементарний фактчекінг показує, що він бреше, і в цьому найгірша історія, адже люди не дурні, і коли вони бачать цю брехню, виникає недовіра до його дій, його слів, до вакцини — недовіра до всього. У підсумку Зеленський досягає протилежного ефекту: люди не хочуть вакцинуватися, люди не довіряють владі і втрачають довіру до того, що вона робить», — підкреслив він.

Його колега політолог Ігор Чаленко також підкреслив, що втрати України в Другій світовій загалом сягнули 10 мільйонів людей, і це просто не можна порівнювати навіть із найжахливішим розвитком подій у пандемію.

А волонтерка організації «Ініціатива Е+» Валентина Варава, яка намагається рятувати киснезалежних пацієнтів, яким державна медицина не може надати зараз необхідне обладнання, хоча й перебуває в епіцентрі боротьби за життя, але однаково вважає, що порівняння Другої світової з епідемією є абсолютно неадекватним.

І навіть не через недоречність порівняння чи неефективність таких метафор, а через те, що на війні гинули люди, бо захищали Батьківщину, а зараз гинуть переважно ті, хто не захистив своє власне життя за допомогою вакцини.

Quote«90% людей, які помирають зараз, мали пів року на те, щоб зробити щеплення, підібрати потрібну вакцину. І як би жорстоко це не звучало, але вони просто проґавили можливість захиститися», — вважає Валентина.

Чи розв’яже РНБО проблему вакцинації

Зеленський поставив завдання РНБО збільшити темпи вакцинування до 300 тис. осіб на добу. The Page запитало в експертів, чи допоможе це. На думку Віктора Тарана, «вакцинація не має до РНБО жодного стосунку».

Quote«Для Володимира Зеленського РНБО починає перетворюватися на Офіс простих рішень. Якщо він хоче виступити щодо якоїсь проблеми, він дає завдання РНБО і вважає, що це все вирішить. Але це смішно, бо воно так не працює. Це чергова некомпетентність із боку влади, і сумно, що так робить президент», — зазначив він.
Зеленський, Єрмак і Данілов на засіданні РНБО (фото: ОП)

Зеленський, Єрмак і Данілов на засіданні РНБО (фото: ОП)

Валентина Варава зауважила, що ситуація є критичною і вже час залучати всі наявні ресурси.

«Це кидання гарячої картоплини, яка щойно з вогню. Зрозуміло, що це вже питання державної безпеки, але в ситуації, коли знову провалили вакцинальну й інформаційну кампанії влітку та восени, заклики до РНБО виглядають не дуже серйозно», — пояснила вона.

Іншої думки політолог Чаленко. Він вважає, що РНБО долучати логічно, але Міністерство охорони здоров’я поки що може впоратися.

Quote«Вакцинація вже стала питанням національної безпеки й вочевидь входить до сфери компетенції РНБО. Але сьогодні можливостей МОЗ ухвалювати відповідні рішення вистачає», — пояснив він.

Нагадаємо: раніше повідомлялося, як отримати законне свідоцтво про вакцинацію та чим небезпечні підробки.

Коментарі

Всі новини