Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Вакцинація підлітків в Україні. В МОЗ розповіли, як це зробити

Вакцинація дітей в Україні: як, де і чим . Фото: Flickr

Вакцинація дітей в Україні: як, де і чим . Фото: Flickr

Міністерство охорони здоров’я України дозволило вакцинувати підлітків – осіб віком від 12 до 17 років. Відповідний наказ опублікований на сайті МОЗ. Фактично щеплювати цю категорію громадян було дозволено ще з літа, наприклад, для виїзду за кордон на змагання, навчання, а також у разі щеплення першою дозою в іншій країні. Імунізувати також можна було осіб зазначеного віку у випадку, якщо вони мають складні супутні захворювання або перенесли трансплантацію.

Чим щеплюватимуть дитину

Спеціалісти Національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики дійшли висновку, що для осіб віком від 12 до 17 років підходить винятково препарат компанії Pfizer-BioNTech – мРНК-вакцина Comirnaty.

Quote«Чому для дітей використовується саме вакцина Pfizer? Були враховані наявні наукові дослідження та рекомендації ВООЗ щодо ефективності саме цього препарату в цій віковій групі. Це не означає, що інші вакцини для дітей неефективні, це означає, що поки що лише Pfizer-BioNTech надав результати свого дослідження, що їхню вакцину можна використовувати дітям», — наводить слова керівника національної програми імунізації Центру громадського здоров’я МОЗ України Олександра Заїки видання DW.

Як вакцинувати дитину

Алгоритм дій для батьків виглядає наступним чином:

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
  • насамперед необхідно звернутися до лікаря, з яким підписана декларація із відповідним проханням;
  • медпрацівник видає направлення на вакцинацію проти коронавірусу;
  • маючи направлення на руках, батькам з дитиною слід обрати будь-який пункт вакцинації, де в наявності є вакцина Comirnaty компанії Pfizer-BioNTech.

У яких випадках у вакцинації дитини можуть відмовити

Підлітків рекомендують не щеплювати:

Підписуйтесь на нас в Google News!
  • за наявності алергії на компоненти вакцини;
  • після виникнення побічної реакції на першу дозу вакцину (у вигляді запалення серця або дитячого мультисистемного запального синдрому);
  • за температури вище за 38 градусів або у двотижневий період після іншого щеплення.

У МОЗ підкреслюють, що для вакцинації осіб 12 — 17 років мають бути усі затверджені переліком профілактичні щеплення за віком.

Що із сертифікатом

Як і дорослі, діти та підлітки також отримають «ковідний» сертифікат:

  • міжнародного зразка (паперовий у лікаря);
  • в «Дії» (батьки мають змогу завантажити цифровий ковід-сертифікат в особистому кабінеті в застосунку).

Скільки дітей в Україні вже вакцинували проти COVID-19

За даними МОЗ, станом на 26 жовтня в країні дві дози отримали 9 тис. підлітків віком від 12 до 17 років, частково щепили 13,5 тис.

Контекст. За минулу добу в Україні виявили 26 870 нових випадків COVID-19. Зокрема, 1824 дитини.

Дітей та підлітків щеплюють проти коронавірусу в США, країнах ЄС, Ізраїлі та інших країнах.

Днями рішення вакцинувати дітей старше 3 років ухвалили в Китаї. Куба наразі вакцинує проти коронавірусу дітей віком від 2 років препаратом CoronaVac. Камбоджа імунізує дітей 6 — 11 років китайськими препаратами CoronaVac та Sinopharm. Регулятори Чилі схвалили вакцинування для дітей від 6 років CoronaVac, органи охорони здоров’я Аргентини дозволили вводити Sinopharm дітям від 3 років.

Коментарі

Всі новини