Facebook Pixel

Чи варто вакцинуватися тим, хто перехворів на COVID-19

Євген Комаровський
педіатр, телеведучий, автор книг

У Всесвітній організації охорони здоров’я вважають, що не треба визначати рівень антитіл: перехворіли — зробіть щеплення за 3 − 6 місяців, а якщо минуло вже пів року — точно робіть щеплення. Позиція CDC і британського медичного регулятора приблизно така сама: антитіла не визначать, чи робити щеплення; не рекомендується робити щеплення, якщо після одужання пройшло менш як 90 днів, а якщо строк більше, то вакцинація показана.

Моя думка є аналогічною: якщо ви перехворіли, не потрібно визначати рівень антитіл, просто через пів року обов’язково зробіть щеплення проти ковіду. А можна й через три місяці.

Теоретично є медичні канони, згідно з якими вважається, що в тих, хто перехворів, імунітет до хвороби вище, ніж у вакцинованих, тому вони не потребують вакцинації. Але у випадку з коронавірусною інфекцією величезна кількість людей переносить її в легкій і безсимптомній формі, а отже, у них утворюється невелика кількість антитіл. Якщо ж людина перенесла захворювання з яскраво вираженими клінічними симптомами, то в неї буде високий рівень антитіл і, найімовірніше, вона повторно не захворіє.

Але наразі позиція медичних регуляторів у всьому світі приблизно однакова: рівень антитіл визначати не треба, адже він, за великим рахунком, ні про що не говорить — дійсно, здатні протистояти інфекції не всі, а лише ті антитіла, що нейтралізують вірус, рівень яких визначати дуже складно й дорого, і цього ніхто масово не робитиме.

І знов-таки потрібно розуміти величезний комерційний складник — багато людей готові платити гроші за дослідження антитіл зі своєї кишені, тому їх повсякчас підштовхують до цього рішення.

Особисто я рекомендую вам, якщо ви вже перехворіли на ковід, зробити щеплення через пів року після одужання. Незалежно від рівня антитіл. Я вчинив саме так, і всі мої співробітники теж.

Текст опубліковано за згоди автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора