Очільник Міністерства культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко подав заяву про звільнення. Міністр подав заяву до Апарату Верховної Ради. Його відставку має схвалити ВР.

Фото: Facebook / Олександр Ткаченко
Як пояснив сам Ткаченко, на такий крок він пішов після того, як Кабмін відокремив Держкіно від його міністерства без попереднього узгодження цього питання. Не менш важливою для нього стала сума, передбачена на наступний рік у бюджеті на культуру.
«Пропрацювавши 1,5 року в міністерстві й порівнюючи це з понад 30-річним досвідом роботи саме в індустрії, маю право на оцінку ситуації. Робота в уряді, втім, за відсутності командної роботи та наявності бюрократичних процедур – не є такою ефективною, як порівняти роботу в індустріях», — підсумував він.
Контекст. Верховна Рада призначила Олександра Ткаченка міністром культури та інформаційної політики на початку червня 2020 року. Раніше він претендував на посаду голови Київської міської державної адміністрації. До обрання Ткаченка нардепом, він обіймав посаду гендиректора групи каналів «1+1 Media» бізнесмена Ігоря Коломойського.
Нагадаємо, нещодавно заяви про звільнення за власним бажанням написали міністр оборони Андрій Таран, міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський, міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков і міністр економіки Олексій Любченко. У середині жовтня заяву про звільнення написав міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.
4 листопада міністеркою економіки Рада призначила Юлію Свириденко. Того самого дня ВР призначила Ірину Верещук на посаду віцепрем'єрки – міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Павла Рябікіна — на посаду міністра з питань стратегічних галузей промисловості, колишнього міністра з реінтеграції Олексія Резнікова — міністром оборони України.