Днями всі розмови точаться навколо кадрових змін у Кабінеті Міністрів. Учергове в уряді вирішили перетасувати очільників різних міністерств. Це будуть: міністр оборони, міністр економіки, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та міністр з питань стратегічних галузей промисловості.
І хоча процес звільнень в уряді тільки розпочався, після вчорашнього засідання фракції «Слуга народу» та оголошення списку кадрових змін ніхто не сумнівається, що в четвер Рада проголосує саме за цих кандидатів.
Відставка міністрів та нові призначення
Віцепрем’єр та міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський написав заяву про відставку. На цій посаді його замінить голова митниці Павло Рябікін.

Ліворуч Олег Уруський, праворуч Павло Рябікін. Фото: УНІАН
Народна депутатка та екскандидат у мери Києва Ірина Верещук отримає крісло міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, яке посідав Олексій Резніков.

Ліворуч Олексій Резніков, праворуч Ірина Верещук. Фото: УНІАН
Тим часом саме Рєзніков замінить на посаді міністра оборони Андрія Тарана.

Ліворуч Андрій Таран, праворуч Олексій Резніков. Фото: УНІАН
Міністр економіки Олексій Любченко вже повідомив про свою відставку, його місце посяде Юлія Свириденко, яка раніше працювала заступницею голови Офісу президента.

Ліворуч Олексій Любченко, праворуч Юлія Свириденко. Фото: УНІАН
Ротації в Кабміні вплинуть і на Верховну Раду. Замість Ірини Верещук новим нардепом стане Сергій Кострійчук, який іде наступним у списку.
Чому відставка міністрів нічого не змінить
Загалом експерти та опозиція не вважають, що всі ці кадрові зміни реально щось змінять у роботі Кабінету Міністрів.
«Я не очікую збільшення ефективності цього Кабміну, бо політика генерується в Офісі президента. А уряд лишається в певній другорядній ролі. Тому це тактичні зміни», — вважає політолог Ігор Чаленко.
На думку експерта, Денис Шмигаль повністю виконує вказівки з Офісу президента, тому взагалі не важливо, кого міняють:
«У цих кадрових змінах більше увага не до тих, міністрів, які залишають посади, а саме до Шмигаля, який вже не вперше кулуарно вигризає собі подальше прем’єрство. Однак сьогодні його прибирати немає сенсу навіть політично, бо він не забере із собою частину негативу через свою повну технічність».
Експерт зазначив, що ці зміни далеко не останні. І невідомо, скільки на посаді протримаються Резніков чи Верещук.
«Шмигаль має бути тричі задоволений цими змінами: по-перше, з уряду йде Любченко, а його називали одним із кандидатів на заміну прем’єру; майже голова КМДА Чернишов, який теж покине уряд, якого також називали можливою заміною Шмигаля; сам же прем’єр залишається керівником уряду», — додав Чаленко.
Своєю чергою, політолог Богдан Петренко вважає, що влада просто робить видимість змін:
«Проблема сьогоднішньої влади полягає в тому, що немає яскравих особистостей в уряді. І всі міністри перетворилися на технічних працівників. А будь-які заміни не приведуть до корінних змін».
На думку експерта, деякі зміни в уряді не стали несподіванкою, а здатність Верещук домагатися свого нарешті дала свій результат, і вона отримала хоча й не омріяну посаду, але крісло в Кабміні.
Експерт переконаний, що Рада проголосує за цих міністрів, бо останнім часом партія «Слуга народу» знаходить потрібні голоси, і це позитив.
«Але поки що Шмигаль справляється зі своєю посадою з огляду на поставлені завдання — виконувати волю Офісу президента», — додав Петренко в коментарі .