Facebook Pixel

Політичний барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського 1 — 5 листопада

Редакція The Page підготувала новий «Політичний барометр», у якому розібралася в тому, які події, що відбулися минулого тижня, вплинули на рейтинг президента Володимира Зеленського.

Редакція проаналізувала такі теми:

  • невакциновані народні депутати робитимуть тести на коронавірус власним коштом;
  • уряд очікує стабілізації ситуації з коронавірусом уже найближчим часом;
  • Лерос показав Зеленському середній палець;
  • Аваков розкритикував Зеленського за санкції РНБО;
  • Разумков оголосив про створення об'єднання з 25 депутатів у Раді.

Хто і як впливав на рейтинг Володимира Зеленського з 1 до 5 листопада:

Михайло Радуцький
Позитивно
Михайло Радуцький
народний депутат від «Слуги народу»

Голова комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький повідомив, що невакциновані народні депутати робитимуть тести на COVID-19 раз на три дні власним коштом.

«Хто не вакцинуватиметься – кожні три дні робитиме ПЛР-тест чи тест на антиген. Апарат ВР подбав про те, щоб тут були дві лабораторії, прямо перед входом, де депутат, який не хоче вакцинуватися (і це його справа), може зробити ПЛР-тест або антиген-тест», — розповів він.

Верховна Рада проголосувала за цю постанову, і тепер ці правила діятимуть для всіх народних обранців.

The Page
Коментар The Page

З 1 листопада всі українці, які мають сертифікати про вакцинацію чи негативний результат ПЦР-тесту, можуть вільно відвідувати магазини, користуватися громадським транспортом і працювати. Тому абсолютно логічно, що такі саме правила поширюються на народних депутатів. І це позитивно вплине на рейтинг президента, бо так він виглядає справедливим лідером. 

Денис Шмигаль
Позитивно
Денис Шмигаль
прем'єр-міністр України

Уряд очікує стабілізації ситуації з поширенням захворюваності на COVID-19 уже найближчими тижнями.

«Минулого тижня ми бачили всі можливі антирекорди. Ми переконані, що наступного тижня буде стабілізація ситуації, бо запроваджено 15 «червоних» зон у 15 областях. Вони дають свій результат. Звісно, збільшується й рівень вакцинації, але також працюють і карантинні обмеження. Тому ми абсолютно впевнено очікуємо стабілізації та подальшого покращення ситуації із захворюваністю», — заявив прем`єр-міністр Денис Шмигаль і закликав населення вакцинуватися.

The Page
Коментар The Page

В останні тижні рівні захворюваності та смертності від коронавірусної інфекції були вкрай високими, тому сподівання влади на те, що ситуація покращиться, вселяє оптимізм. Якщо все піде за планом, населення позитивно оцінить покращення й імовірне послаблення карантину в країні.

Гео Лерос
Негативно
Гео Лерос
позафракційний

Під час засідання парламенту народний депутат Гео Лерос показав президенту України Володимиру Зеленському середній палець просто з трибуни Ради.

Лерос назвав Зеленського «зрадником», а голова Верховної Ради Руслан Стефанчук наказав вимкнути Леросу мікрофон.

Після цього Лерос не зміг продовжити виступ. Тоді він повернувся до президента України і показав йому піднятий середній палець.

The Page
Коментар The Page

Такий жест з трибуни Верховної Ради публічно не показували жодному президентові України. На думку політологів, це приниження Зеленського стане початком ще частіших інцидентів із ним. Лерос, який заходив до Ради в команді президента й навіть був його радником, показав своє ставлення до Зеленського, і це негативно вплине на рейтинг глави держави.

Арсен Аваков
Негативно
Арсен Аваков
ексміністр внутрішніх справ

Колишній міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що Рада нацбезпеки та оборони не може бути судовим органом, який призначає винуватих.

«РНБО не може бути органом виконавчої влади. РНБО не може бути судовим органом, який призначає винуватих. Так не має бути. Коли РНБО в нас перетворилася на хайпі в ситуацію штампування санкцій, це неприпустимо. Це теж одна з причин (відставки — PG) була — я не хотів брати в цьому участь», — заявив він.

Аваков зазначив, що такі рішення РНБО ще стануть проблемою в майбутньому.

The Page
Коментар The Page

Аваков розпочав свою політичну гру і, вочевидь, не на боці Зеленського. Це вчергове негативно вплине на рейтинг президента, бо колишній міністр уже називає команду Зеленського непрофесійною й анонсує нові проблеми через санкції РНБО. З ким би не вирішив об’єднатися Аваков, це відтягне голоси від чинного президента.

Дмитро Разумков
Негативно
Дмитро Разумков
ексголова Верховної Ради України

Ексголова Верховної Ради Дмитро Разумков створює в парламенті міжфракційне депутатське об`єднання «Розумна політика».

Разумков опублікував у Facebook список із 25 нардепів, які ввійшли до МФДО. Здебільшого це народні обранці з фракції «Слуга народу».

Зокрема, з-поміж членів об’єднання, яке очолив Разумков, народні депутати Володимир Козак, Василь Мокан, Роман Соха, Неллі Яковлєва, Оксана Дмитрієва, Валерій Божик, Дмитро Микиша, Олег Воронько, Олександр Бакумов, Роман Бабій, Аліна Загоруйко, Костянтин Касай, Дмитро Гурін, Михайло Крячко, Артем Дмитрук, Ольга Коваль, Євген Петруняк, Ольга Саладуха, Іван Юнаков, Дарія Володіна, Михайло Новіков — усі зі «СН», а також Андрій Ніколаєнко, Володимир Кабаченко з фракції «Батьківщина» та Людмила Буймістер (позафракційна).

The Page
Коментар The Page

Після звільнення з посади Разумков активно критикує президента й уже почав відтягувати в нього голоси. Він становить загрозу для президента, і створення його об’єднання із часткою депутатів «Слуги народу» тільки погіршує ситуацію. Особистий рейтинг Разумкова доволі високий і показує, що довіра до Зеленського в населення знижується.

Коментарі

Всі новини