Facebook Pixel

«Червона» зона епіднебезпеки: які правила діють і скільки доведеться платити порушникам

Станом на 1 листопада в «червоній» зоні епідемічної небезпеки перебувають 15 областей і лише 2 – залишаються в «жовтій», решта живуть у «помаранчевій».

Які «правила гри» діють у «червоній» зоні

У «червоній» зоні заборонено роботу ТРЦ, кінотеатрів, театрів, ресторанів і кафе (замовляти можна тільки навинос і з доставленням), навчальних закладів (окрім дитсадків і початкової школи), непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів, а також проведення масових заходів.

Цього разу локдаун в Україні відрізнятиметься від попередніх. Обмеження не діятимуть, якщо 100% працівників і відвідувачів зазначених закладів буде повністю імунізовано, і вони матимуть «зелений» COVID-сертифікат. Якщо відповідного документа немає, українці можуть як альтернативу надати або документ про одужання від COVID-19, або ПЛР/антиген-тест на коронавірус (діє 72 години).

Транспорт

Громадський транспорт в областях, що перебувають у «червоній» зоні, не зупиняється. Однак, згідно з оновленими карантинними обмеженнями, користуватися ним зможуть лише українці, які мають «зелений» COVID-сертифікат (з двома дозами вакцини), довідку про негативний ПЛР/антиген-тест або довідку про одужання від коронавірусу.

У Держпродспоживслужбі заявили, що для киян ситуація дещо відрізнятиметься. Їх пускатимуть до транспорту й із «жовтим» ковід-сертифікатом.

Перевірятимуть документи не на вході, а вибірково. Це робитимуть уповноважені особи, що заходитимуть до транспорту.

Освітні заклади

Шкільні та позашкільні установи в «червоній» зоні переходять на дистанційне навчання. Згідно з урядовою постановою, працювати дозволять лише закладам, де 100% персоналу мають «зелені» документи.

У Києві оголосили про онлайн-навчання для всіх учнів із 1 до 11 класів. Коли учні повернуться за парти, наразі невідомо.

Дитячі садочки також зможуть працювати за умови вакцинації 100% персоналу закладу. На Буковині всі садочки відправили на двотижневу дистанційку попри щеплених вихователів і перебування регіону в «помаранчевій» зоні.

Куди можна без ковід-сертифіката

У «червоній» зоні без COVID-сертифіката можна заходити до банків, продовольчих магазинів, користуватися послугами АЗС, пошти та ветеринарних клінік.

Хто перевірятиме наявність сертифікатів/тестів/довідок

У Нацполіції повідомили, що перевіряти наявність ковід-сертифікатів у населення уповноважені:

  • співробітники поліції;
  • санлікарі;
  • співробітники Держпродспоживслужби;
  • провідники (у залізничному транспорті);
  • працівники ТРЦ.

Штрафи

За порушення правил, що діють у «червоній» зоні епіднебезпеки, законодавством передбачено штрафні санкції в розмірі від 17 до 34 тис. грн. У кожному окремому випадку сума штрафу визначатиметься в судовому порядку.

У разі виявлення несправжнього сертифіката про вакцинацію особі загрожує штраф до 850 грн, арешт строком до 6 місяців або обмеження волі на строк до 2 років.

За виготовлення й поширення підроблених документів про вакцинацію правопорушники можуть розраховувати на штраф у розмірі 17 тис. грн або позбавлення волі на строк до 5 років.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉