Українцям варто підготуватися до масових перевірок ковід-сертифікатів уже з 21 жовтня. Наявність спеціального документа перевірятимуть у громадському транспорті, спортзалах, закладах харчування, магазинах, на ринках та в інших місцях скупчення людей. Про це розповів перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький у програмі телеканалу «1+1».
Хто перевірятиме
Право на перевірку в населення сертифікатів про вакцинацію мають працівники:
- Держпродспоживслужби;
- Центрів контролю та профілактики хвороб на місцях;
- патрульної поліції України.
Наразі для перевірки створено майже 900 бригад.
Де проходитимуть рейди
Інтенсивні перевірки відбуватимуться в місцях скупчення людей у регіонах, які потрапили до «помаранчевої» та «червоної» зон. Утім, бригади з контролю перевірятимуть не всі заклади, а винятково ті, які внесено до переліку постановою про ковідні обмеження.
Вимоги до COVID-сертифіката
Паперовий сертифікат обов’язково має містити таку інформацію: вид щеплення, кількість доз, підпис лікаря та печатку закладу охорони здоров’я. Громадяни також мають змогу пред’являти свої ковід-сертифікати в «Дії».
«Усі дані про вакцинацію громадян уже є в реєстрі, який також підключений і до міжнародних баз. Інформація перевірятиметься дуже ретельно. Особи, які перевірятимуть свідоцтва про вакцинацію, мають пересвідчитися в їхній правдивості, адже відомі випадки їхнього підроблення», — наголосив Білошицький.
Планшети поліцейських уже почали оснащувати відповідним програмним забезпеченням для сканування QR-кодів.
![ЄС офіційно визнав українські COVID-сертифікати в «Дії»](https://images.weserv.nl/?w=145&h=80&fit=cover&output=jpg&url=https%3A%2F%2Fnew-thepage.fra1.digitaloceanspaces.com%2Flive%2Fmedia%2F153278%2Fscreenshot-23.png%3Fv%3D1629378706)
Що буде, якщо сертифікат виявиться підробленим
У випадку виявлення несправжнього сертифіката про вакцинацію особі загрожує штраф до 850 грн або обмеження волі на строк до 2 років.
За виготовлення й поширення підроблених документів про вакцинацію правопорушники можуть розраховувати на штраф у розмірі 17 тис. грн або позбавлення волі на строк до 5 років.
Якщо людина заразила інших і цей факт буде доведено, їй загрожуватиме кримінальна відповідальність.
Контекст. На ранок 19 жовтня в Україні виявили 15 579 нових випадків захворювання на коронавірусну хворобу та 538 смертей. Від початку вакцинації проти коронавірусу в Україні щепили 8 065 762 людини, із них 6 573 564 особи отримали дві дози вакцини.
Станом на 18 жовтня «червону» зону карантину ввели в п'яти областях (Херсонській, Донецькій, Дніпропетровській, Одеській і Запорізькій), але рівень захворюваності перевищує допустимі значення більш як у половині регіонів. У «жовтій» зоні нині перебувають Вінницька, Закарпатська, Кіровоградська, Полтавська, Рівненська та Тернопільська області, решта – у «помаранчевій».
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також