Facebook Pixel

Уперше в Україні суд виніс вирок медику за підроблення «ковідних» сертифікатів

Перший пішов. Лікаря з Дніпропетровщини покарали за підроблення COVID-сертифікатів. Фото: Pixabay

Перший пішов. Лікаря з Дніпропетровщини покарали за підроблення COVID-сертифікатів. Фото: Pixabay

Лікар із Дніпропетровщини отримав перший в Україні судовий вирок за підроблення COVID-сертифікатів. Медика з Павлограда зобов'язали сплатити 34 тис. грн штрафу й позбавили права роботи за спеціальністю на рік, повідомляє пресслужба МОЗ.

За фактом підроблення «ковідних» сертифікатів правоохоронці минулого тижня провели 13 обшуків і розпочали 12 кримінальних проваджень.

Контекст. Ковід-сертифікат — електронний (у деяких випадках паперовий) документ, маючи який можна без проблем подорожувати країнами ЄС. Віцепрем'єрка з питань євроінтеграції України Ольга Стефанишина називає сертифікат «маленьким безвізом», оскільки його електронний варіант визнається країнами ЄС як документ, який відповідає всім міжнародним стандартам.

Telegram Logo

Наприкінці вересня Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) виступило з ініціативою відсторонювати керівників лікарень, де підроблялися свідоцтва про проведення вакцинації. У разі повторного порушення міністерство планує позбавляти лікарню ліцензії й розривати контракт між закладом і Національною службою здоров’я (НСЗУ).

Коментарі

Всі новини