Facebook Pixel

Без СOVID-сертифіката, як без квитка: Кабмін увів карантинні правила пасажирських перевезень

На засіданні Кабінету Міністрів України 11 жовтня внесли зміни до постанови №1236, які передбачають посилення правил пасажирських перевезень у регіонах, де встановили «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки.

«Нові правила перевезення пасажирів — вимушений крок для стримування поширення коронавірусної хвороби, щоб зберегти життя та здоров'я громадян, — прокоментував нововведення міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. — Тому наявність як у водіїв, так і в пасажирів документів, що підтверджують їхню COVID-безпечність, — необхідна умова регулярних та нерегулярних перевезень у будь-якому виді транспорту».

З 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із «жовтим», «помаранчевим» або «червоним» рівнем епідемічної небезпеки будуть дозволені тільки за умови наявності в усіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів необхідних документів.

Які документи потрібні для проїзду під час карантину:

  • документ, що підтверджує проходження повного курсу вакцинації або отримання однієї дози двухдозної вакцини для регіонів «жовтого» рівня епідемічної небезпеки;
  • міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікати, що підтверджують вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини або двома дозами двухдозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях; справка про негативний результат тестування методом ПЛР або про видужання особи від зазначеної хвороби, дійсність якої підтверджено за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема мобільного застосунку «Дія»;
  • справка про негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена на коронавірус SARS-CoV-2, що діє 72 години.

Нові правила проїзду стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Ідеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, а також авіаційний і залізничний транспорт міжобласного сполучення. Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів несе перевізник.

Ці правила пiд час карантину в України не будуть застосовуватися до міських і внутрішньообласних перевезень.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉