Facebook Pixel

МОЗ посилює карантин. Уся країна перейде в «жовту» зону 23 вересня

На позачерговому засіданні, яке відбулося 21 вересня, Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) ухвалила рішення щодо карантину по всій Україні. Про це повідомляє Урядовий портал.

З 00 годин 00 хвилин 23 вересня 2021 року в усіх областях України почне діяти «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. На території всіх регіонів почнуть застосовувати обмежувальні протиепідемічні заходи, які передбачені для «жовтого» рівня.

«Обмеження «жовтої» та «червоної» зон не поширюватимуться на ті заклади, де персонал та відвідувачі вакциновані, мають негативний тест або підтвердження нещодавно перенесеної хвороби. Це той метод, який на сьогодні успішно використовує низка європейських і світових країн для того, щоб уберегти людей і водночас не зупиняти економічну активність країни».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

«Жовта» зона передбачає такі карантинні обмеження:

  • у разі масових заходів щільність людей має становити не більше однієї людини на 4 кв. м відведеної площі, а зали мають бути наповнені не більше ніж на дві третини місць у кожному окремому приміщенні;
  • за столиком у закладі громадського харчування має бути до 4 людей, а допустима відстань між столами — становити щонайменше 1,5 метра;
  • кінотеатри зможуть працювати, якщо загалом їхні зали заповнені менше ніж на дві третини місць, а кожна окрема зала може бути заповнена не більше ніж на 50%;
  • спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть, тільки якщо на одну людину припадатиме 10 кв. м площі тощо.

Однак обмеження «жовтої» зони не застосовуватимуться, якщо всі відвідувачі та щонайменше 80% працівників чи організаторів щеплені проти коронавірусу або ж мають негативний результат тесту, якому не більше 72 годин. Водночас кінцеве рішення щодо того, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватися всіх карантинних обмежень, залишається за власником.

Контекст. Нагадаємо, напередодні Кабмін продовжив адаптивний карантин щонайменше до 31 грудня 2021 року. Крім того, уряд спростив норми верифікації епідемічної безпечності працівників та відвідувачів закладів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉