Facebook Pixel

Із COVID-сертифікатом по життю: які «карантинні» зміни для українців встановив Кабмін

Нові карантинні норми: як житиметься українцям в «жовтій» та «червоній» зонах. Фото: УНІАН

Нові карантинні норми: як житиметься українцям в «жовтій» та «червоній» зонах. Фото: УНІАН

Уряд 13 вересня встановив нові карантинні обмеження для українців. Про ухвалені до «карантинної постанови» №1236 зміни повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я України.

Так, згідно зі змінами, в Україні «ковідні»-сертифікати стануть розподілятися на «жовтий» та «зелений». У них міститиметься інформація про вакцинацію; результат тесту на коронавірус, який діятиме 72 години або факт одужання від захворювання. Документ матиме кольорову відмітку виключно в цифровому форматі. Друкувати їх на кольоровому папері не потрібно, наголосили у МОЗ.

  • «Жовтий» міститиме дані про першу дозу вакцини;
  • «Зелений» свідчитиме про повну імунізацію проти коронавірусу, тобто вакцинацію двома дозами.
Telegram Logo

Навчальні заклади. Заклади освіти в «жовтих» зонах працюватимуть за умови наявності 80% співробітників із «жовтими» та «зеленими» COVID-сертифікатами. Якщо справа дійде до «червоного» рівня, працювати дозволять лише закладам зі 100% персоналу із «зеленими» документами.

Культурні, розважальні та спортивні заклади. За умови введення «жовтої» зони заклади зможуть працювати без відповідних обмежень, якщо щонайменше 80% організаторів та працівників матимуть «жовтий» чи «зелений» сертифікати. Це стосується кінотеатрів, театрів, спортзалів, фітнес-клубів та музеїв.

Обмеження «червоного» рівня не діятимуть за умови наявності у всіх учасників, відвідувачів, працівників та організаторів заходів «зеленого» документа. В цьому разі список закладів ширший: театри, кінотеатри, виставки, музеї, масові заходи (сюди входять і релігійні), ТРЦ, розважальні центри, ринки, спортзали, басейни, кафе та ресторани.

У міністерстві наголосили, що вирішувати, чи обслуговувати тільки вакцинованих, чи дотримуватися всіх карантинних обмежень, буде сам власник закладу.

Перетин кордону. Якщо особа, яка перетинає кордон України, матиме «жовтий» або «зелений» сертифікат, самоізоляція не є необхідною. Це правило також поширюється і на людей, які прибувають з окупованих Криму, Донецької та Луганської областей.

Постанова стане чинною через сім днів із моменту її публікації.

Контекст.13 вересня прем'єр-міністр Денис Шмигаль анонсував перехід усіх регіонів України до «жовтої» зони.

До цього очільник МОЗ Віктор Ляшко оголосив про майбутні преференції для закладів, де персонал і відвідувачі матимуть «ковідні сертифікати».

Нагадаємо, нещодавно у МОЗ вчетверте провалили конкурс з обрання керівника Національної служби здоров'я України (НСЗУ).

Коментарі

Всі новини