Facebook Pixel

Уряд продовжив карантин до жовтня: які діятимуть обмеження

Уряд продовжив адаптивний карантин та режим надзвичайної ситуації в Україні до 1 жовтня 2021 року.

Таке рішення Кабінет Міністрів ухвалив на засіданні 11 серпня.

«Поточна епідемічна ситуація під контролем, але фахівці починають фіксувати перші негативні тенденції збільшення кількості госпіталізацій із коронавірусом. Уряд готує лікарні, а кількість ліжок із підведеним киснем наразі становить майже 100%. Крім того, окремо закуплено 15 тис. кисневих концентраторів, які дадуть змогу лікувати українців на амбулаторному етапі».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

Адаптивний карантин передбачає обмеження залежно від того, яка епідемічна ситуація в регіоні. Як і раніше, це означає поділ країни на зони, у кожній із яких діють свої умови протиепідемічної безпеки.

Зокрема, через розповсюдження штаму коронавірусу «дельта» вже восени очікується нова хвиля захворюваності. Наразі Україна перебуває в «зеленій» зоні, в якій передбачається масковий режим та протиепідемічні заходи.

Обмеження в «жовтій» зоні

«Жовта» зона передбачає обмеження:

  • проведення масових заходів, якщо для однієї особи відведено 4 кв. м площі або наповнення залу становить 50%;
  • відвідування закладів освіти групами не більш ніж 20 осіб;
  • присутність глядачів на трибунах під час проведення спортивних заходів, але з обмеженнями;
  • робота закладів громадського харчування до 00:00.

Обмеження в «помаранчевій» зоні

«Помаранчева» зона — сигнал бізнесу, місцевій владі, перевірчим органам про те, що може бути введений «червоний» рівень. Його введуть, якщо буде перевищений хоча б один із показників (завантаження ліжок більш як на 75%, низька кількість тестів на коронавірус у регіоні, велика кількість госпіталізацій, виявлення рівня захворюваності методом ПЛР понад 20%, зростання кількості госпіталізацій).

У «помаранчевій» зоні діють обмеження «жовтої». Додається заборона діяльності хостелів, туристичних баз тощо, крім готелів; розважальних закладів і ресторанів у нічний час. Передбачені планові госпіталізації в лікарнях; прийняття нових змін у дитячі табори; робота спортзалів, фітнес-залів, закладів культури; вводиться обмеження на масові заходи — 1 людина на 20 кв. м і не більше 100 людей у приміщенні.

Обмеження в «червоній» зоні

«Червона» зона — це жорсткі обмеження, які введуть у разі, якщо є загроза колапсу системи охорони здоров'я. Для переходу до цієї зони потрібно, щоб два з п'яти показників було перевищено три дні поспіль. Будуть закриті школи, ресторани й торговельні центри, кінотеатри, театри, заклади освіти (крім дитячих садочків і молодшої школи), продовольчі ринки та інші заклади (такі обмеження, як під час січневого карантину).

Контекст. Деякі міста України вже почали готуватися до можливого локдауну. Зокрема, в Києві з 10 серпня в тестовому режимі почала працювати електронна система подання заявок, за якою можна буде отримати спеціальні перепустки для проїзду в громадському транспорті в разі локдауну.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉