Facebook Pixel

Як отримати сертифікат вакцинації для поїздок в ЄС — три варіанти від МОЗ

Подорожі

В Україні існує три шляхи отримання сертифіката вакцинації. Завдяки таким документам можна буде їздити до країн, які їх визнають.

Ймовірно у липні паспорти вакцинації працюватимуть не в усій Європі. Про це у коментарі The Page розповів заступник міністра охорони здоров'я Ярослав Кучер.

Цифровий сертифікат вакцинації в Україні можна отримати за трьома сценаріями:

Telegram Logo
  • пройти повний курс вакцинації проти коронавірусу (зазвичай складається з двох щеплень);
  • вакцинуватися однією дозою, а потім зробити тест;
  • перехворіти на коронавірус та підтвердити наявність антитіл.

Навіть якщо країна ще не має працюючих паспортів вакцинації, але визнає українські сертифікати, то можна легко зробити тест на коронавірус та поїхати подорожувати. Також можна й без сертифіката поїхати просто з тестом на коронавірус, якщо це дозволяють правила країни.

Євросоюз ще не визначився остаточно з правилами.

В Україні ж усе підготовано для видачі електронних сертифікатів вакцинації. Їх без проблем можна отримати у застосунку «Дія».

Завдяки системі eHealth у застосунок підтягуватимуться усі медичні маніпуляції. Так, у систему потраплять дані про перенесений коронавірус та наявність антитіл, завершення вакцинації та результати тесту на коронавірус. На основі цих даних й можна отримати сертифікат.

Контекст. Нещодавно ми писали, що в Україні на вихідних будуть працювати центри масової вакцинації. Нагадаємо, що для поїздок за кордон необхідно надати документ про повну вакцинацію, негативный тест на коронавірус або довідку про те, що ви перехворіли на COVID-19. Але для поїздок по Україні, особливо напередодні довгих вихідних на Трійцю, ніяких обмежень нема. Вся територія країни знаходиться в зеленій карантинній зоні.

Коментарі

Від визначення цілей до платного просування: як побудувати власний бренд у соцмережах

Карта коронавірусу онлайн: які регіони в «червоній» і «зеленій» зонах

Аудитор алгоритмів чи вчитель штучного інтелекту. До яких професій майбутнього варто готуватися вже сьогодні