Facebook Pixel

Як на екрані. Відтворюємо інтер'єри п'яти найпопулярніших серіалів

Особиста думка

Коли йдеться про інтер'єри, немає кращого місця для пошуку натхнення, ніж уява відомих режисерів. Шукаємо ідеї для оновлення домашнього дизайну в популярних серіалах.

Як відтворити інтер'єри популярних серіалів. Фото: Denise Jans / Unsplash

Як відтворити інтер'єри популярних серіалів. Фото: Denise Jans / Unsplash

Натхнення можна черпати скрізь, головне — помічати прекрасне в буденних справах. Навіть перегляд Netflix ввечері може дати чимало ідей — від купівлі нових нарядів (або пошуку вінтажних суконь у шафі бабусі) до оновлення інтер'єру.

Над декораціями та знімальними локаціями сучасних серіалів працюють кращі інтер'єрні дизайнери світу. Так чому б не надихнутися продуманою картинкою, щоб перенести задум до кімнат свого будинку? Розглянемо уважніше п'ять знаменних інтер'єрів з актуальних серіалів останнього часу.

«Хід королеви»

Інтер'єр серіалу «Хід королеви». Фото: кадр із серіалу

Інтер'єр серіалу «Хід королеви». Фото: кадр із серіалу

Серіал «Хід королеви» був створений Скоттом Френком і Алланом Скоттом на замовлення Netflix. Гучна прем'єра відбулася 2020 року. Сюжет розгортається в 50-60-ті роки минулого століття. Автори серіалу знали, що цільова аудиторія Netflix зважатиме на естетику 50-60-х, тому приділили їй велику увагу. Західна преса навіть вигадала спеціальний термін для тих, хто насолоджується стилем бабусь і дідусів, — grandmillenials (частина grand від слова «бабуся», grandmother, а millenials — «міленіали», сучасна молодь).

Інтер'єри в стилі grandmillenials відрізняються використанням ситцю, традиційних моделей меблів, пастельними і приглушеними кольорами. У серіалі ці характеристики влучно показують контраст між теплим домом і холодним сиротинцем.

Один із найпам'ятніших інтер'єрів серіалу — вітальня будинку Вітлі. Домінувальний колір холу й вітальні — темно-бірюзовий. Зараз це дуже популярний колір, тому меблі та предмети інтер'єру такого відтінку легко придбати й поєднувати між собою. Незвичайні форми крісла, журнального столика й настінного світильника допомагають погляду вільно мандрувати кімнатою. Щоб відтворити таку атмосферу вдома, можна придбати яскравий диван і фігурне крісло. Обрамленням інтер'єру слугуватимуть тумба під медіа темного дерева і високий комод.

«Мільярди»

Інтер'єр серіалу «Мільярди». Фото: кадр із серіалу.

Інтер'єр серіалу «Мільярди». Фото: кадр із серіалу.

Серіал «Мільярди» було знято на замовлення телеканалу Showtime. Прем'єра п'ятого сезону шоу відбулася 3 травня 2020 року, і серії все ще виходять. Сюжет розповідає про ділове протистояння підприємця Боббі Аксельрода та прокурора Південного округу Нью-Йорка Чака Роадса. Буденна робота й важливі переговори акул бізнесу відбуваються в різноманітних інтер'єрах, які продумано до дрібниць і відображають характери головних героїв.

Приклад яскравого інтер'єру із серіалу — кімната для переговорів в офісі фонду Аксельрода. Інтер'єр виконано в стилі мінімалізм — просто й функціонально. З кольорів тільки сірий і холодний бежевий у різних поєднаннях. Кабінет обставлений простими масивними меблями: монолітний столик із кам'яною стільницею на латунних опорах оточують геометричні крісла та диван. Навіть картина на стіні є практично монохромною — нічого не має відвертати гігантів думки від ділових перемовин. Скляна стіна, що відділяє кімнату від ресепшена, з одного боку і вікно в підлогу з панорамою ділового центру міста з іншого роблять простір візуально відкритим. Ця кімната — наче продовження кам'яних джунглів Нью-Йорка, невіддільна територія бізнес-життя мегаполісу.

Перпендикулярні прямі, стійкі ніжки та нейтральні кольори — основні візуальні ключі цього простору. Повторити дух інтер'єру допоможуть мінімалістичні м'які меблі, наприклад, світлий диван і крісла.

«Джентльмен Джек»

Інтер'єр серіалу «Джентльмен Джек». Фото: кадр із серіалу

Інтер'єр серіалу «Джентльмен Джек». Фото: кадр із серіалу

Історичний серіал спільного виробництво BBC One та HBO «Джентльмен Джек» розповідає про події, що відбувалися 1832 року в Йоркширі. Землевласниця, підприємниця й мандрівниця Анна Лістер — неординарна фігура свого періоду. Анна володіє старовинним маєтком Шібден-Хол, тоді як її пасія — ніжна міс Волкер — обставила свій маєток за останньою модою тих років.

Шібден-хол — темний, оздоблений важким деревом, з низькими стелями та середньовічними вітражами. Будинок Енн Волкер — повна протилежність: класичний стиль інтер'єру, високі стелі й дуже просторі, наповнені світлом кімнати.

Творці серіалу хотіли показати контраст у характерах героїнь, зокрема й за допомогою інтер'єрів їхніх маєтків.

Основна локація більшості альковних сцен у серіалі — спальня міс Волкер. Це простора дівоча кімната з квітковими шпалерами, дзеркалом у позолоченій рамі, витонченими меблями та величезним ліжком під балдахіном. Романтичним ложем у вашій спальні може стати ліжко з м'яким узголів'ям глибокого смарагдового відтінку. Софу біля ліжка замінить сучасний двомісний диван. Сучасна тумба в кольорі темного дерева доповнить класичний інтер'єр спальні.

«Кремнієва долина»

Інтер'єр серіалу «Кремнієва долина». Фото: кадр із серіалу

Інтер'єр серіалу «Кремнієва долина». Фото: кадр із серіалу

«Кремнієва долина» — комедійний серіал виробництва HBO. Режисери проєкту: Дейв Крінскі, Джон Альтшулер і Майк Джадж. Перший сезон вийшов 2014 року, а завершився показ серіалу 8 грудня 2019 року.

Велика частина подій відбувається в приватному будинку підприємця Ерліха Бахмана, який розбагатів на продажі мобільного застосунку для пошуку авіаквитків. Після цього Ерліх заснував у своєму будинку стартап-інкубатор, даючи можливість IT-фахівцям і підприємцям жити в серці Кремнієвої долини за частку в проєктах. Інкубатор живе й розвивається у звичайному приватному будинку, тож інтер'єри є по-домашньому затишними. Одна з віталень «резиденції Бахманіті» стає переговорною кімнатою й місцем ухвалення доленосних рішень. Серед м'яких крісел і вовняних пледів із подушками вершаться долі майбутніх цифрових корпорацій.

Однозначно визначити стиль домашнього інтер'єру «інкубатора» не вийде: у ньому є й еклектика, і кантрі, й елементи так званого екостилю. Що тут скажеш, головні герої — айтівці, а не дизайнери інтер'єрів, тому ніхто не чіплятиметься до простого, але затишного будинку. Комфорт у кімнатах вашого будинку допоможуть створити яскраві диван і крісла. Додати кольору можна за допомогою подушок різного забарвлення.

«Усюди жевріють пожежі»

Інтер'єр серіалу «Усюди жевріють пожежі». Фото: кадр із серіалу

Інтер'єр серіалу «Усюди жевріють пожежі». Фото: кадр із серіалу

Мінісеріал «Усюди жевріють пожежі» знято за однойменним романом американської письменниці Селести Інг. Шоу створено під керівництвом виконавчого продюсера Лорена Леві Нейстадтер, його прем'єра відбулася у 2020 році.

Історія розповідає про двох жінок із різних соціальних верств — респектабельну Елену Річардсон і художницю Мію Уоррен. Героїні знаходять спільну мову, але їхній зв'язок спричиняє низку неприємностей. Події серіалу розгортаються в 1997 році в провінційному містечку штату Огайо.

Будинок поважної матері сімейства Елени є до снобізму бездоганним. А сцена, у якій Мія вперше потрапляє до холу цього житла, показує розрив між соціальними верствами в американському соціумі.

Вітальня Елени — візуальне відображення ідеального екстер'єру сім'ї Річардсонів. Інтер'єр оформлено в стилі неокласики — усе демонструє хороший смак господарів. Кімната лаконічна й елегантна, але водночас відображає високий соціальний статус. Вишукані білі меблі та небесного кольору м'який гарнітур створюють атмосферу для світської бесіди. Відтворити такий настрій в інтер'єрі можна за допомогою корпусних меблів світлих відтінків. М'який диван стане епіцентром сімейного спілкування. Його доповнять затишне крісло та різноколірні м'які подушки.

Тішить те, що в сучасному дизайні інтер'єру немає жорстких правил — це суцільна можливість для художньої свободи й самовираження. Ваш простір (навіть якщо йдеться про орендовану «одиничку») — полотно для експериментів. До того ж змінити акценти дизайну можна без капітального ремонту квартири — стильний диван, кілька яскравих подушок і нові штори творять дива.

Фотогалерея
Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto

Фото: Pufetto Thumb Фото: Pufetto Thumb Фото: Pufetto Thumb Фото: Pufetto Thumb Фото: Pufetto Thumb Фото: Pufetto Thumb Фото: Pufetto Thumb Фото: Pufetto Thumb Фото: Pufetto Thumb Фото: Pufetto Thumb Фото: Pufetto Thumb Фото: Pufetto Thumb Фото: Pufetto Thumb Фото: Pufetto Thumb Фото: Pufetto Thumb Фото: Pufetto Thumb Фото: Pufetto Thumb

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні Життя

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні

Культурні санкції проти РФ: як росіяни залишилися без кіно, футболу та Стівена Кінга Життя

Культурні санкції проти РФ: як росіяни залишилися без кіно, футболу та Стівена Кінга

Перевірити ліміти: навіщо альпіністка Антоніна Самойлова вирушила в небезпечну експедицію Життя

Перевірити ліміти: навіщо альпіністка Антоніна Самойлова вирушила в небезпечну експедицію