Facebook Pixel

Культурні санкції проти РФ: як росіяни залишилися без кіно, футболу та Стівена Кінга

Життя

РФ століттями намагалася знищити українську культуру і привласнити собі нашу історію. Однак після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну маятник хитнувся в інший бік. Світова спільнота запровадила проти москви не лише політичні, економічні, але й культурні санкції, і тепер вже росія спостерігає, як тануть її здобутки.

The Page Style розповідає, як світові митці відреагували на війну в Україні та в яких змаганнях, турнірах і конкурсах РФ більше не братиме участі.

Музика

Однією з перших, хто відреагував на агресію росії проти України, була Європейська мовна спілка. Вже за день після початку війни, 25 лютого, РФ відсторонили від участі у «Євробаченні-2022».

«Конкурс пісні «Євробачення» повинен «об'єднувати народи та відзначати різноманітність через музику», але за останній тиждень росія ясно показала, що вона не зацікавлена ні в об'єднанні народів, ні у святкуванні різноманітності», – заявили тоді організатори конкурсу.

Трохи згодом музичний стримінговий сервіс Spotify закрив свій офіс в РФ, скасував для росіян можливість преміумпідписки та зрештою повністю призупинив роботу на території країни-агресорки. Те саме зробили й найбільші світові лейбли звукозапису: Universal Music Group, Sony Music Group, Warner Music Group.

Не братимуть участі росіяни в Зальцбурзькому фестивалі та в чеському музичному конкурсі Concertino Praga.

Кардіффська та Загребська філармонії скасували концерти Чайковського, Хорватський національний театр відклав концерт «Російська серенада», а культурні заклади Польщі більше не виконуватимуть музику Чайковського та Шостаковича.

Нову роботу доведеться шукати диригентові Валерію Гергієву. Росіянина звільнили з керівних посад в європейських оркестрах і фестивалях. Така ж доля спіткала і його колегу Павла Сорокіна, який втратив посаду в Королівському оперному театрі Ковент-Гарден.

Під культурні санкції потрапили також піаністи Денис Мацуєв (скасовані концерти), Борис Березовський (припинення співпраці з французьким продюсерським агентством PIAS), Алєксандр Малофєєв (припинення співпраці з Монреальським симфонічним оркестром), а також віолончелістка Анастасія Кобєкіна (скасовані концерти).

Мистецтво

Через війну не співпрацюватиме з агресором, зокрема, Канадська рада мистецтв, Шведська рада мистецтв, Рада мистецтв Англії, Литовська рада з питань культури та Асоціація ісландських художників.

Комітет світової спадщини ЮНЕСКО відмовився проводити 45-ту сесію в російській Казані.

Міжнародна організація «Група Бізо» виключила зі свого складу російські музеї. Мова йде про Ермітаж, Третьяковську галерею, державний музей образотворчих мистецтв імені Пушкіна та музеї московського Кремля. До того ж амстердамський і британський Ермітажі розірвали зв'язки з російським.

Німецько-російський музей «Берлін-Карлсхорст», розташований на місці, де у 1945 році підписали Акт про безумовну капітуляцію німецьких збройних сил, вирішив прибрати зі своєї назви згадку про РФ.

У Національній галереї Лондона перейменували картину Дега «Російські танцівниці». Тепер робота початку XX століття називається «Українські танцівниці». Крім того, Лондон відмовився брати картину Рафаеля «Святе сімейство» з колекції Ермітажу для виставки.

Франція, Велика Британія, Іспанія та Австрія відкликали свої твори мистецтва з виставки в московських музеях кремля, яка мала відбутися у березні.

Міжнародна організація Bee Breeders, яка займається проведенням архітектурних і дизайнерських конкурсів, заборонила російським архітекторам брати в них участь. Водночас аукціонні доми Sotheby’s, Christie’s і Bonhams скасували майбутні торги російського мистецтва.

Література

Франкфуртський книжковий ярмарок відмовився співпрацювати з російськими організаціями та видавництвами. Аналогічні рішення ухвалили книжкові ярмарки Болоньї, Варшави, Праги, Брюсселя, Лейпцига, Будапешта, Гвадалахари, Єрусалима, Гетеборга, Сан-Паулу, Боготи, Тайбея та Сеула.

Кооперацію з агресором припинив британський книжковий дистрибутор Gardners, літературне агентство Curtis Brown, американські видавництва Simon & Schuster і Penguin Random House, британські – Pan Macmillan і Canongate, а також польське – Powergraph.

Також, за рішенням письменників і правовласників, у росії заборонено видавати та перевидавати твори Ернеста Гемінґвея, Стівена Кінга, Ніла Геймана, Ребекки Кван, Голлі Блек, Якуба Цвєка та низки інших митців.

Театр

Metropolitan opera припинила співпрацю з російськими артистами та замінила російську діву Анну Нетребко в постановці «Турандот» на українську співачку Людмилу Монастирську. Нетребко також виключили з постановок Баварської державної опери, театру «Лісео» в Барселоні, а також театрів Штутгарта, Гамбурга, Цюриха, Мілана.

Інститут мистецтва і театру Чехії припинив співпрацю з агресором, а Німецька опера на Рейні скасувала прем'єру опери в постановці російського режисера Дмітрія Бертмана.

Театри Нортгемптона та Вулвергемптона скасували гастролі вистави російської балетної трупи Красноярського театру опери й балету.

Дублінский театр «Хелікс» скасував виставу «Лебедине озеро» Королівського московського балету.

Не відбудуться концерти російського державного балету Сибіру в Единбурзі та Лондоні. Гастролі московського академічного музичного театру скасували у Франції.

Кіно та ТБ

Міжнародна федерація асоціацій кінопродюсерів (FIAPF) скасувала акредитації московського міжнародного кінофестивалю та петербурзького Міжнародного кінофестивалю «Послання до людини».

Бойкот московії оголосили організатори Каннського, Вільнюського та Берлінського кінофестивалів. До них приєдналася Європейська кіноакадемія, яка відтепер ігноруватиме російські фільми на Європейській кінопремії.

Натомість росіяни не зможуть подивитися закордонні фільми: стримінгові сервіси Netflix і HBO припинили роботу в РФ, а Walt Disney, Warner Bros., Universal, Sony Pictures та Paramount призупинили показ своїх фільмів у її кінотеатрах.

Відеохостинг YouTube скасував монетизацію для російських каналів та заблокував доступ до підписки Premium, Music Premium, спонсорства, суперчату, суперстікерів та продажу мерчів.

Більше не мовлять в РФ телеканали National Geographic, Discovery, Animal Planetl, TLC, Eurosport та інші.

Спорт

Міжнародний олімпійський комітет рекомендував міжнародним спортивним федераціям не дозволяти участь російських і білоруських спортсменів у змаганнях.

ФІФА та УЄФА усунули всі російські команди від участі у всіх футбольних турнірах. Це стосується як жіночих, так і чоловічих змагань.

Таким чином, РФ вилетіла з боротьби за путівку на Чемпіонат світу 2022 у Катарі, московський «Спартак» попрощався з Лігою Європи, а цьогорічний фінал Ліги чемпіонів, який мав відбутися 28 травня у Санкт-Петербурзі, перенесли до Парижа.

До того ж після 10 років співпраці УЄФА таки розірвала контракт із російським «Газпромом». Так само вчинив і німецький футбольний клуб «Шальке».

Під санкціями опинився російський лижний, водний і велосипедний спорт, хокей, фігурне катання та гімнастика. Також російські та білоруські спортсмени не зможуть взяти участь у найстарішому тенісному ґрендслемі Вімблдон.

Міжнародна федерація плавання (FINA) і Міжнародна федерація волейболу відібрали в агресора право на проведення Чемпіонатів світу, а організатори «Формули-1» скасували турнір у Сочі.

Зображення на обкладинці: Unsplash

Олімпіада-2024: парад відкриття на Сені, медалі з металу Ейфелевої вежі та інші факти та цифри Життя

Олімпіада-2024: парад відкриття на Сені, медалі з металу Ейфелевої вежі та інші факти та цифри

Ветерани на протезах зіграли благодійний футбольний матч разом з українськими зірками — фото Життя

Ветерани на протезах зіграли благодійний футбольний матч разом з українськими зірками — фото

Українці взяли участь у відкритті «Ігор нескорених-2025» — фото Життя

Українці взяли участь у відкритті «Ігор нескорених-2025» — фото