Facebook Pixel

В Україні зросла популярність смартквартир: чим вони вигідні та які мають недоліки

Вибираючи об'єкти для інвестицій у нерухомість або купучи власне житло, українці почали дедалі більше надавати перевагу смартквартирам — невеликим помешканням площею від 18 до 25 кв. метрів, де кухня поєднується з кімнатою.

Смарт-квартира в Києві (відео):

Як зазначається в сюжеті партнера The Page — програмі «Перша Шпальта», це пов’язано з тим, що попри кризу у 2020-му році житло в Україні подорожчало на 7% на первинному та на 10% на вторинному ринку.

Хто купує смартквартири і скільки це коштує

Quote«В Україні зараз дуже багато людей, які інвестують у нерухомість. Це і громадяни України, і закордонні інвестори. Окупність оренди смартквартири складає шість років. Наразі смартквартири є найпопулярнішими в столиці — це підтверджує статистика продажів», — говорить Олександр Турчин, керівник відділу продажів ЖК 4U.

Що стосується вартості таких смартквартир, то ціна тієї, що показана у сюжеті, разом з ремонтом і меблями приблизно $27 тис., а без ремомонту вона обійдеться у $20 тис.

Недоліки смартквартир

Однак у бюджетних квартир невеликого розміру є й недоліки. Йдеться про тісне сусідство з великою кількістю людей і складності з ремонтом та меблюванням через нестандартні розміри житла. Також можуть виникати проблеми з пропискою, тому в разі купівлі квартири потрібно переконатися в забудовника, що ви купуєте житлове приміщення, а не частину переобладнаного технічного, а також вивчити документи та перевірити самого забудовника.

Quote«Якщо в забудовника раніше були проблеми з введенням в експлуатацію або були довгобуди — це дзвіночок про те, що краще не ризикувати», — пояснила огладячка ринку нерухомості Вікторія Берещак.

Контекст. Раніше ми писали про те, скільки коштуватимуть квартири в Києві 2021 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉