П'ять трендів, які змінять ринок нерухомості Києва 2021 року

Олександр Насіковський
Співзасновник і керуючий партнер групи компаній DIM
Фото: DIM

Фото: DIM

За масштабами викликів і трансформацій 2020 рік для ринку нерухомості, зокрема й українського, можна порівняти із цілою епохою.

За цей період змінилася структура попиту, посилився природний відбір і підвищилося видове різноманіття новобудов.

Уже сьогодні можна виділити цілу низку тенденцій, які безпосередньо впливатимуть на ринок житла 2021 року.

Telegram Logo

Запит на підвищений функціонал ЖК

2021-й, навіть з огляду на всі виклики й невідомі змінні, я певен, пройде під знаком переформатування девелоперського продукту.

Час усвідомити, що ми продаємо не квадратні метри й навіть не комфортне середовище — це теж майже пройдений етап. 2021 року цінність житлового проєкту вимірюватиметься насамперед форматом життя, який він несе.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Річ у тім, що будь-який, навіть найконцептуальніший, але точковий проєкт — це спроба вписати, а часом всунути будинок у наявну тканину міста, середовище, яке багато в чому себе вичерпало та вимагає якісної трансформації.

Саме тому в тренді будуть ЖК, які створюють сучасний житловий простір, побудований з огляду на попит на багатофункціональну інфраструктуру залежно від потреб цільової аудиторії комплексу, дружні й відповідні людині архітектуру та дизайн, підвищений рівень комфорту й безпеки.

Із загальної кількості новобудов комфорт і бізнес-класу, які мають бути введені в експлуатацію у 2021-22+ роках, лише третина відповідає запиту покупців.

Наступного року, гадаю, їхня кількість може зрости в 1,5-2 рази за умови більш-менш стабільної економічної ситуації в країні.

Характерними рисами підвищеного функціонала можна назвати якісну локацію (зручне місце розташування, близькість основних транспортних артерій) і багатопрофільну інфраструктуру.

Усвідомлений підхід до інфраструктури

Є два можливі сценарії розвитку якісної інфраструктури в ЖК: запозичуваний спосіб і творчий.

У першому випадку забудовник фактично підлаштовується під те, що вже є в найближчому середовищі і в кращому разі лише доповнює комерційними площами на перших поверхах. У другому — вивчає потреби попиту, досліджує район і створює інфраструктуру із цільовим призначенням.

У своїх проєктах ми, наприклад, йдемо іншим шляхом: завжди робимо ставку на рекреаційну, дозвільну, комерційну, побутову, соціальну інфраструктуру.

У такому разі в людини вивільняється ресурс часу — за статистикою, до 20 додаткових годин на тиждень і 80 на місяць, які можна витрачати на спілкування із сім'єю, відпочинок, розвиток, а не на дорогу та затори.

Водночас важливо правильно поєднувати функціональне наповнення в комплексі, відштовхуючись від формату новобудови.

Наприклад, у ЖК класу комфорт+ Lucky Land реалізовано формат live & work & play: закриті двори, школа, садочок, комерційні приміщення різного цільового призначення, коворкінг і сусідство з найбільшим ТРЦ столиці Lavina Mall.

У ЖК бізнес-класу Park Lake City за містом теж є садочок, школа й торгові площі, але велика ставка робиться на рекреаційний складник: велодоріжки, бігова доріжка, зона променад навколо водойми, пляжна зона, барбекю-зона, fire-зона, альтанка біля води, йога-зона, човнова станція з прокатом катамаранів, сап-бордів, причал для риболовлі.

Благоустрій, ландшафтний дизайн, зонування громадського простору на зони пікової активності жителів і місця для тихого відпочинку — важливі складники сталого успіху будь-якого житлового проєкту.

Буває, звісно, що на невеликій дворовій території заявлено власний парк, а за фактом йдеться лише про нормативне озеленення.

Це питання до забудовника, який хоче видати бажане за дійсне. Тішить те, що зараз покупці дуже критичні й роблять усвідомлений вибір на користь функціоналу та якості.

Безпека життя

Комплексна охорона життя та майна, а також підвищення рівня комфорту проживання в ЖК завдяки технологічним рішенням поступово переходять із розряду додаткових послуг до обов'язкових вимог.

До того ж це стосується й житла класу комфорт+, а не тільки бізнес-класу.

Системи безпеки сучасних ЖК уже не обмежуються закритими дворами — у них застосовуються системи контролю доступу на територію, до будівлі, паркінгу.

Потрапляють резиденти до комплексу зазвичай за спеціальними електронними перепустками, 24/7 працює професійна внутрішня служба охорони, по периметру, у зонах публічних просторів і лобі обов'язковим є відеоспостереження.

Наступний рівень, до якого ринок прийде в найближчі кілька років, — біометрія, коли власники квартир зможуть потрапити до будинку за відбитком пальця, відіслати QR-код доступу для гостей або кур'єра.

Система розпізнавання облич і номерів автомобілів і «розумні камери» — також важливий аспект у забезпеченні додаткового рівня безпеки.

Однак одними технологіями і штучним інтелектом не обійтися, тому важливою є ще й кількість рубежів охорони.

Тому ми передбачаємо щонайменше двоконтурну систему контролю: перший кордон під охороною — периметр території, другий — власне житлові будинки, лобі, громадські простори.

Розумна інженерія та технологічні рішення

Для покупця житла 2021 року важливим аспектом під час вибору новобудови також стане оцінювання використання забудовником матеріалів і технологій, які підвищують рівень комфорту й безпеки.

Йдеться про системи «розумного будинку», датчики різного роду (антизатоплення, протипожежної безпеки), системи очищення повітря, якість та екологічність будівельних матеріалів.

Питання енергоефективності також на порядку денному. Саме тому, де це є можливим, вдаємося до варіанту індивідуального опалення, також приділяємо особливу увагу технологіям оброблення фасаду.

Усе це призводить до підвищення комфорту проживання, зменшення споживання ресурсів і заощадження на комунальних платежах.

Сучасні вентильовані фасади з функціями теплоізоляції, що зберігають тепло, енергоефективні склопакети з ефектом сонцезахисту й захисту від ультрафіолету, якісний матеріал для утеплення зовнішніх стін дають змогу забудовнику створити правильний мікроклімат у будинку будь-якої пори року.

Квартирографія та зонування простору тяжітимуть до ергономіки

Вимоги покупців житла на первинному ринку до планувальних рішень в умовах пандемії стрімко змінюються. Зараз, наприклад, сформований стійкий попит на квартири з лоджіями, балконами, терасами.

Зріс інтерес і до комор завдяки бажанню раціоналізувати простір квартири: перетворити балкон на додаткову зону — робочу, обідню або лаунж-простір.

До речі, в умовах зростання інтересу до заміської нерухомості потенційно у виграші ті проєкти, які можуть запропонувати об'єднання квартир як на поверсі, так і між поверхами, і власні подвір'я й тераси.

Клієнт може об'єднати два вподобані планування й отримати аналог пентхауса в малоповерховому будинку, де в кожній квартирі є тераса, мінімальна площа якої 5 кв. м, а максимальна — 30 кв. м. А особиста прибудинкова територія квартир на першому поверсі — від 25 кв. м до 102 кв. м.

Також і далі зростатиме увага до планувань з ізольованими кімнатами та великими кухнями-студіями від 18 кв. м.

Економічна криза, спровокована пандемією, впливатиме на переваги щодо метражу: купівельна спроможність є невисокою, тому платоспроможний попит буде зосереджений на пропозиції з мінімальним бюджетом і максимально високою функціональністю площ. Діапазон ліквідних метражів буде від 40 до 85 кв. м.


Підбиваємо підсумки. 2021 рік на ринку житлової нерухомості визначатимуть функціональність і зручність планувань, увага до інженерії, зокрема запит на якість води й повітря, а також формати життя, які пропонуватиме житловий комплекс.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини