Які квартири небезпечно купувати

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості

Існує багато нюансів, на які слід звернути увагу перед оформленням угоди про купівлю квартири на вторинному ринку.

Це і часта зміна власників, і неспокійні сусіди, і велика кількість зареєстрованих, і підозріло низька ціна.

Раджу вивчити найперші ознаки вторинного житла, купівля якого може обернутися на великі неприємності.

Telegram Logo

(1). Заманливо низька ціна

Підозріло низька ціна приховує багато вад і проблемних моментів. Йдеться про те, коли квартиру пропонують з дисконтом 15-20% нижче за ринкову ціну.

Це можуть бути як фактичні вади в ремонті, у стані інженерних систем, в особливостях планувальних рішень, так і юридичні проблеми.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Скажімо, у квартирі може бути зареєстрована неповнолітня особа або шахраї, які, скориставшись недієздатністю власника, намагаються швидше реалізувати лот.

Якщо раптом продавець ще й квапить вас, наполягає на завдаткові тут і відразу, варто дуже уважно і без поспіху вивчити всі правовстановлюючі документи на об'єкт нерухомості. Зробити це краще зі своїм юристом.

(2). Недієздатний власник

Бути уважним потрібно, якщо квартиру продає людина, яка перебуває на обліку в психдиспансері чи особа дуже похилого віку.

Зараз поширеним видом шахрайства стає варіант, коли нерухомість продають власники, опікуни недієздатної людини, а згодом така угода розривається, покупець залишається без грошей і квартири.

Можна, звісно, звернутися до суду, у якому продавець стверджуватиме, що взагалі не пам'ятає цієї угоди, а надто факту передачі суми грошей.

Потрібно точно переконатися в прозорості угоди, свідомості власника або довіреної особи та зафіксувати угоду з дотриманням усіх правил. Зробіть це з вашим юристом.

(3). Треті особи та приховані спадкоємці

Буває, що після купівлі випливають треті особи, які претендують на квартиру. Найчастіше йдеться про колишніх чоловіка чи дружину, спадкоємців, відмовників.

Важливо отримати нотаріальну згоду чоловіка/дружини, що продавець під час придбання в шлюбі не перебував, або оформити нотаріальну заяву.

Якщо шлюб був під час оформлення угоди, але про нього не сказали, а потім посипалися претензії, то це вважається шахрайством, яке кримінально карається.

Слід дуже уважно відстежити історію зі спадкоємцями, причому не тільки першої черги, але і більш далекими родичами. Також право на обов'язкову частку мають просто особи (не родичі), що були на повному забезпеченні померлого.

Можна попросити нотаріальну заяву від власника, що в разі будь-яких претензій третіх осіб він займеться ними самостійно. Краще на березі переконатися, що квартира чиста.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини