Квартири в новобудовах під Києвом подорожчали: причини та прогноз цін

ЖК «Озерний Гай», Гатне / сайт ЖК

ЖК «Озерний Гай», Гатне / сайт ЖК

До початку останнього місяця осені середня ціна квадратного метра в передмісті столиці зросла на 300 грн, або 1,9% — до 16 тис. грн/кв. м. Ціни на житло зросли через подорожчання основних складників: газоблок і керамоблок, а також арматура та бетон подорожчали абсолютно в усіх ключових виробників.

Водночас ціни стримує обмежений попит: покупець квартир у передмісті дивиться на незначну кількість новобудов — ті, які пропонують клас житла не нижче ніж комфорт+ з різнобічною інфраструктурою й комерційними, побутовими об'єктами, які полегшують життя за містом.

Ті, у кого є велика територія або нові формати на кшталт сіті-хаусів, отримують додатковий сплеск інтересу з боку покупця з грошима.

Telegram Logo

Найбільше за місяць зросло в ціні житло в передмісті Києва до 5 км: на 700 грн, або 4,2% — до 17,5 тис. грн/кв. м. Новобудови в радіусі від 5 до 10 км підскочили в ціні на 500 грн, або 3,1% — до 16,6 тис. грн/кв. м. Житло в найвіддаленіших населених пунктах (від 10 до 20 км) подорожчало на 400 грн, або 2,7% — до 15 тис. грн/кв. м.

Вилка цін на квартири в новобудовах у передмісті за місяць зросла. Якщо у вересні ми бачили діапазон від 9,7 тис. грн до 18 тис. грн/кв. м, то впродовж жовтня він був на рівні 11,9 тис. грн — 18,4 тис. грн/кв. м.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Однак у деяких населених пунктах ціна не зросла, а, навпаки, просіла. Це пов'язано передусім із хвилями попиту і скороченням рівня пропозиції: десь забудовники просто не стартують із новими ЖК, а продають розпочаті проєкти.

Наприклад, у Гостомелі ціна за місяць просіла з 15,2 тис. грн/кв. м до 14,1 тис. грн/кв. м, тобто на 1,1 тис. грн, або 7,2%. Водночас у Гатному готуються до введення в експлуатацію кілька будинків у популярному форматі eco-friendly, у такому ж форматі готують до старту кілька нових будинків. Тому ціна з 16,5 тис. грн/кв. м зросла до 18 тис. грн/кв. м, тобто на 1,5 тис. грн, або 9,1%.

На цьому етапі можна говорити про стійку тенденцію відновлення попиту, водночас жодних ажіотажних черг і зашкалених показників угод не спостерігається. Це пов'язано з психологічним чинником карантину й падінням реальних доходів населення.

До кінця року інфляція і збільшення собівартості впливатимуть на середню ціну квадрата в передмісті в межах 1-2% на місяць, водночас окремі сильні проєкти з багатопрофільною інфраструктурою, що поєднує в собі різні функції — дозвільну, рекреаційну, розважальну, побутову, з високими темпами робіт на майданчику і ступенем готовності можуть забрати собі більш як половину платоспроможного попиту.

Зазвичай ці проєкти розташовані в діапазоні до 5 км і від 5 до 10 км від Києва, що стає додатковим чинником їхнього успіху.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини