Як накопичити на власне житло

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості
Фото: Mohamed Hassan/Pixabay

Фото: Mohamed Hassan/Pixabay

Щоб назбирати потрібну суму на купівлю квартири, важливо раціонально та тверезо оцінити свої можливості й тимчасові ресурси.

Це значить, не брати на себе забагато і водночас зосередитися на досягненні бажаного, обмеживши витрати третього порядку.


Від початку свого шляху визначитеся з метою за своїми потребами та можливостями. Умовно кажучи: якщо ви отримуєте $1 тис. на місяць і претендуєте на трикімнатну квартиру, доведеться або дуже довго чекати, або шукати більш високооплачувану роботу.

Telegram Logo

Варіант із іпотечною програмою також розтягнеться в часі. По-перше, доведеться накопичити 30-40% першого внеску. У випадку з трикімнатною квартирою — це близько $25 тис. Плюс додаткові витрати на нотаріуса, 1% від вартості житла в Пенсійний фонд.

QuoteЯкщо ви отримуєте $1 тис. на місяць і претендуєте на трикімнатну квартиру, доведеться дуже довго чекати.

Не потрібно стрибати вище своєї голови. Можна, наприклад, почати з однокімнатної квартири в ліквідному проєкті комфорт + на початкових етапах і, якщо ви правильно вибрали забудовника та ЖК, до кінця циклу можна заробити до + 30% на різниці в ціні.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Перепродати квартиру за більш високим цінником і реінвестувати ці гроші вже в більшу квадратуру в тому проєкті, де вам хочеться.

Розгляньте варіант із розстрочкою від забудовника. Так, ви переплатите, та сума переплати буде фіксованою у вигляді націнки на квадрат.

Вона залежить від терміну розстрочки: мінімальна до року, трохи більше — до трьох років, найбільша — на програми до 5-7 років. Однак, якщо врахувати подорожчання вартості квадрата в проєкті до здачі, то ваша переплата в будь-якому випадку буде мінімальною.

Дивимося на прикладі. Тривала розстрочка на ринку є у кількох компаній: Futura Hata, Інтергал-Буд, мабуть, у першому ешелоні.

Перший забудовник дає до семи років на виплату квартири в своєму проєкті ЖК Svitlo Park. Другий пропонує в усіх своїх проєктах програми до п’яти років розстрочки з подорожчанням квадрата в середньому на $120/м2 в такому випадку.

Розстрочка від забудовника не передбачає підтвердження ваших доходів.

За квартиру площею 45 м2 ви автоматично переплачуєте умовно $5,4 тис. Але за цикл проєкту, а це 1,5-2 роки, на зростанні ціни квадрата за умови інвестування на котловані ви в середньому в комфорт-сегменті заробите до +30-35%.

Наприклад, якщо на старті квадрат коштував 20 тис. грн, то до завершення та здачі він подорожчає до 26 тис. грн.

Причому розстрочка від забудовника не передбачає підтвердження ваших доходів, як у випадку з банківським кредитом.

Забудовники в цьому плані куди більш лояльні та викочують часто ще й спецумови на кшталт більш тривалого терміну або меншого першого внеску на окремі лоти, що не може не радувати. Тому раджу розглянути цей варіант теж.

Відкладаємо по 30% з усіх своїх надходжень. Старе як світ правило працює беззастережно. Просто з огляду на середній цінник на нерухомість у Києві, доведеться набратися терпіння.

Однак при зарплаті в $2 тис. та належному рівні мотивації вже за рік можна накопичити $12 тис., за два — умовний перший внесок на однокімнатну квартиру.

Використовувати банківські депозити зараз не дуже вигідно, особливо в доларах, де ставки наближаються до нуля. А я рекомендую збирати на квартиру саме в доларах.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини