Facebook Pixel

Чому я не вірю в проєкт знесення хрущовок у Києві у 2021 році

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості

Щоб відбулася реновація застарілого житла, а його десятки тисяч квадратних метрів тільки в столиці, недостатньо однієї політичної волі міської ради, якщо навіть уявити, що вона таки є.

Важливий розумний план відселення, прозорий тендер для інвестора-забудовника, а також підтримка з боку власників нерухомості в старих будинках хрущовської епохи.

А ось із останнім, повірте, через незнання та заполітизованість питання — справжня біда.

100% власників переконати в доцільності знесення хрущовок у Києві в нинішніх реаліях за короткий термін не вдасться: потрібна повномасштабна інформаційна кампанія із залученням незалежних експертів з містобудування, які б провели і аудит будинків, і розповіли популярною мовою, чим загрожує проживання в старому житловому фонді.

Деякі забудовники вже зуміли стартувати з пілотними проєктами, заручившись підтримкою жителів будинків, але і тут не все так гладко. То місто, то так звані активісти візьмуть та приготують подляну.

Переконана, поки в країні не з'явиться єдиний прийнятий механізм, за яким можна запускати процес реновації, поки міська рада не приготує грунт, не прибере адміністративні перепони, а також, що важливо, не погодить механізм захисту власників квартир у хрущовках, пройде час.

2021 брати нахрапом не треба, а от стартувати з пілотними проєктами — можна і навіть потрібно.

Коефіцієнт у 1,5 квартири, звичайно, вітається, питання тільки в якості житла.

Важливо ж не просто клепати квадратні метри на місці старих будинків, а створювати нове середовище для життя з соціально-побутовою, комерційною, інженерною, рекреаційною та іншими функціями.

Хто займається інженерними мережами, які час міняти разом із реновацією житла? Як бути зі школами та садочками? Хто займеться прокладанням дорожнього полотна та створенням місць загального користування в районі? Робити це лише за рахунок приватного інвестора не вийде.

Питань, як бачите, у мене достатньо, а відповідей поки знайти пощастило не на всі. Чи вірю я в реновацію застарілого житла? Так.

В якому масштабі? Пілотні проєкти в розрізі 3-5 років, на яких наб`ємо перші шишки і, якщо пощастить, виробимо модель.

Однак працювати над впровадженням програми доведеться всім: і місту, і приватному будівельному бізнесу, а значить, хай живе державно-приватне партнерство, або ж, привіт, старі сірі схеми, відкати та розпил бюджету. Час покаже.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]