Дніпро став найкращим в Україні для інвестицій у житло: топ-10 найвигідніших міст

З погляду інвестиційної привабливості житла в Україні на першому місці опинилося місто Дніпро. До п'ятірки кращих увійшли також Київ, Вінниця, Чернігів і Львів.

Про це йдеться в рейтингу інвестиційної привабливості житлової нерухомості в найбільших містах України від видання liga.net.

Інфографіка: liga.net

Інфографіка: liga.net

Топ-10 міст для інвестицій у житло:

  • Перше місце посів Дніпро, оскільки інвестиції там окупляться за 4,7 року, а вартість однокімнатних квартир за чотири роки стала вище на 15%. Видання зазначає, що ціна однокімнатної квартири площею 35 кв. метрів комфорт-класу становить приблизно 572 тис. грн, а оренда — майже 10 тис. грн.
  • Друге місце отримала столиця — Київ. Так, інвестиції в місті окупатимуться приблизно 6,5 року, не враховуючи ремонт (ціна маленької однокімнатної квартири становить понад 858 тис. грн, а оренда — 11 тис. грн). Водночас зростання цін на вторинному ринку за чотири роки становило 22,6%.
  • На третьому місці Вінниця. Там зростання цін на вторинному ринку за останні чотири роки склало 40%. Оренда в розмірі 6 тис. грн дасть змогу за 7,3 року окупити інвестиції в однокімнатну квартиру комфорт-класу, не враховуючи ремонт.
  • Четверте місце посів Чернігів. Однокімнатна квартира комфорт-класу в місті коштує понад 394 тис. грн, а надавати її в оренду можна за 6 тис. грн. Повернути вкладені гроші можливо за 5,4 року, не враховуючи ремонт. Зростання цін на вторинному ринку за чотири роки склало майже 10%.
  • П'яте місце у Львова. Там однокімнатна квартира комфорт-класу коштуватиме понад 700 тис. грн і зможе окупитися за 6,8 року, не враховуючи ремонт. Оренда такої квартири становить 8,5 тис. грн, а зростання цін на вторинному ринку — 7,6%.
  • Шосту позицію посіла Одеса. Так, однокімнатна квартира в місті може окупитися за вісім років, не враховуючи ремонт. Середня вартість оренди — 7,7 тис. грн, а ціна на первинному ринку становить приблизно 747 тис. грн. Зростання цін на ринку вторинного житла — 11%.
  • Сьоме місце в Харкова. Так, однокімнатна квартира там коштуватиме приблизно 748 тис. грн, а оренда — 7 тис. грн. Окупність житла становить 9 років, а зростання цін на вторинному ринку — 12,6%.
  • Восьме посів Миколаїв. Там ціни на житло на вторинному ринку за останні чотири роки впали на 1,3%. Водночас однокімнатна квартира за 560,8 тис. грн в оренді окупиться в середньому за 7,7 року.
  • Дев'яте місце отримав Херсон, що пов'язано зі зниженням вартості квартир на вторинному ринку за чотири роки на 28,6%. У Херсоні вигідніше надавати квартиру в оренду — однокімнатна квартира за 565 тис. грн окупиться за 7,8 року.
  • Десяте місце в Запоріжжя. За чотири роки ціни на вторинному ринку впали на 23%. Щоб окупити однокімнатну квартиру за 526,7 тис. грн, потрібно надавати її в оренду впродовж восьми років.
Telegram Logo
Інфографіка: liga.net

Інфографіка: liga.net


Під час складання рейтингу liga.net користувалося статистичними даними сервісів Domik.ua, Dom.ria та OLX Нерухомість, які й лягли в основу рейтингу. Видання ґрунтувалося на таких критеріях, як-от: окупність інвестицій коштом надання квартири в оренду та динаміка цін на вторинному ринку житла. Останнім критерієм був інтегрований на підставі цих двох критеріїв. Видання також зазначає, що методологія розрахунку не враховує строки очікування до введення будинку в експлуатацію, простій і витрати на ремонт.


Контекст. Раніше ми писали про те, що краще вибрати — інвестиції в будівництво чи готове житло.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Інфографіка: liga.net

Інфографіка: liga.net


Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини