Facebook Pixel

Інвестиції в будівництво чи готове житло: що обрати

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості

Єдино правильної відповіді, яка б цілком виправдала ваші очікування, не знайдеться. Йдеться насамперед про потреби, очікування та стратегію.


Інвестиції у будівництво в Україні багато в чому пов'язані з ризиками. Можна обрати не того забудовника, а потім мати проблеми з довгобудом або недобудом.

Причому механізму, як захистити права інвесторів, ми поки що так і не придумали. Є шанс, що, ймовірно, об'єкт передадуть на баланс іншої компанії, і та, отримавши бенефіти від міста, возитиметься з недобудованим житлом.

Але тут занадто багато підводних каменів. Чи зможуть домовитися бізнес із містом? Чи вигідно приватній компанії інвестувати у проданий об'єкт?

Щоб новий забудовник зайшов, щонайменше 40% квартир мають бути вільними. А в нас на практиці розпродано по 70-80%. Доведеться доплачувати за добудову? Питань ще багато.

Можна обрати не той комплекс та отримати неліквід, з яким потім і жити складно, і розлучитися проблематично.

Тут важливо оцінити концепцію, формат, інфраструктуру комплексу, район і наповнення функціями. Купуєте ви не стіни та дах, а житлове середовище, яке має бути комфортним, безпечним, продуманим та гуманним.

Проте інвестиції у будівництво — це завжди шанс заощадити на купівлі квартири або навіть заробити під час перепродажу в майбутньому за вищою ціною.

За цикл проєкту ціна в комплексах категорії комфорт+, які користуються попитом, у середньому зростає на 30%. Заходячи на старті, ви економите значну суму грошей, яку можна витратити на ремонт, техніку або інші потреби.

Готове житло — це певна гарантія того, що довгобуду не трапиться, але за це доведеться викласти кругленьку суму.

Готове житло можна умовно розділити на два види: купівля у забудовника в будинку, який вже здано, або купівля з рук в інвесторів під час перепродажу. Тож тут якраз ніхто не гарантує, що націнка буде у фіксованих межах.

Все залежить від попиту та пропозиції на конкретному об'єкті: якщо варіантів для вибору немає, а інтерес підігріто, то власник може просити й на 15-20% більше, ніж заробив на зростанні ціни квадрата.

Готове житло автоматично робить вас власником, під час інвестування ви купуєте майнові права, які потім конвертуються, коли ви здаєте квартиру.

Не забувайте, що і тут великий ризик придбати нерухому нерухомість — неліквід, який потім дуже складно буде реалізувати.


Обидва варіанти, як бачите, мають свої істотні плюси та мінуси. Головна умова — гарно вивчити, кому несете гроші, перевірити юридичну чистоту угоди, всю дозвільну документацію на об'єкт, а також оцінити життєздатність концепції ЖК.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора