Facebook Pixel

Паспорти вакцинації для українців з 1 липня: МОЗ пояснив, як вони працюватимуть

COVID-паспорта для українців запрацюють з 1 липня. Фото: УНІАН

COVID-паспорта для українців запрацюють з 1 липня. Фото: УНІАН

Паспорти вакцинації проти коронавірусу повинні запрацювати в Україні з 1 липня 2021 року.

За словами голови Національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики при Міністерстві охорони здоров'я Федора Лапія, впровадження електронних сертифікатів, які полегшать українцям подорожування по країнах Євросоюзу, йде за планом і в цьому бере участь не тільки МОЗ. Про це він заявив в ефірі телеканалу «Дім».

Quote«Є план дій, щоб 1 липня запустити цю систему. Не тільки Міністерство охорони здоров'я впроваджує такі електронні сертифікати. Тому що, наприклад, без Міністерства закордонних справ неможливо, адже узгодження ведуться і на міжнародному рівні. Поки що я не бачу підстав для стурбованості», — сказав він, додавши, що в'їзд для тих, хто не пройшов вакцинацію, не закриватимуть. Вони зможуть зробити ПЛР-тест, експрес-тест або пройти самоізоляцію.

Водночас наявність вакцинації та сертифікату він назвав «додатковою свободою», уточнивши, що термін дії сертифіката залежатиме від кількості доз вакцини. Йдеться про те, що більшість вакцин дозволяють введення двох доз, але Лапій припустив, що через рік можуть ввести правило про те, що необхідно буде вводити додаткову.

Telegram Logo

Також він додав, що після повернення в Україну, громадяни зможуть користуватися тим же сертифікатом і не здавати ПЛР-тест, але поки що такої функції немає.

Контекст. Раніше Євросовет рекомендував країнам ЄС дозволити в'їзд усім повністю вакцинованим проти COVID-19 туристам однією зі схвалених наразі вакцин.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини