Facebook Pixel

Паспорти вакцинації в ЄС і Україні: з якими щепленнями і коли пустять до Європи

Паспорт вакцинації: коли введуть, які вакцини дозволили в ЄС. Фото: УНІАН

Паспорт вакцинації: коли введуть, які вакцини дозволили в ЄС. Фото: УНІАН

Європейський Союз введе COVID-сертифікати — EU Digital COVID Certificate до кінця червня 2021 року. Про це повідомили в пресслужбі Єврокомісії.

Так, Європарламент і Рада ЄС уже попередньо домовилися про введення спеціального сертифікату про вакцинацію для жителів Європейського Союзу. Про це повідомив єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс на своїй сторінці в Twitter.

26 травня Комітет з громадянських свобод голосуватиме за текстом угоди, і якщо він його затвердить, текст представлять на пленарному засіданні Європарламенту 7-10 червня.

Telegram Logo

З якими щепленнями пустять до Європи

В Єврокомісії повідомили, що в сертифікаті будуть враховані не тільки ті вакцини, які схвалив ЄС, а й ті, що є в списку Всесвітньої організації охорони здоров'я:

В Європарламенті підкреслили, що сертифікати будуть в двох форматах — цифровому та паперовому, будуть містити QR-код із цифровим підписом і свідчити про те, що людина вакцинувалася проти коронавірусу, нещодавно отримала негативний результат тесту або видужала від інфекції. На практиці це будуть три різних сертифікати.

COVID-сертифікати в Україні

За словами віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, в Україні планують видавати сертифікати, які підтверджують вакцинацію, з кінця червня, передає «Радіо Свобода».

За її словами, ці паспорти відповідатимуть стандартам ЄС і дозволять українцям подорожувати країнами Євросоюзу.

Quote«Весь процес розробки цих паспортів здійснювався відразу разом із командою Європейської комісії, яка розробляє формат європейського цифрового паспорта. Тобто сумісність — це була основа, яка закладалася в нашу роботу. З першого дня це був загальний процес», — сказала вона.

За словами ж заступника міністра охорони здоров'я Ярослава Кучера, введення таких сертифікатів необхідно і для того, щоб в Україні можна було послабити карантин. Про це він сказав у програмі «Офіційний розмова» в ефірі телеканалу «Дім». За його словами, після того, як більшість українців матимуть цифровий документ про вакцинацію, в країні можна буде скасувати карантинні обмеження.

Контекст. Раніше повідомлялося, що США поки що не вирішили, чи вводитимуть паспорти вакцинації, так як вони можуть погіршити нерівність.

Коментарі

Всі новини