Facebook Pixel
IT

Паспорти вакцинації в «Дії»: як працюватимуть і коли з'являться

Мінцифри планує запустити паспорти вакцинації в застосунку «Дія» в липні 2021 року. Кабмін уже готує відповідну постанову.

Водночас можна буде отримати й паперову версію сертифіката вакцинації в сімейного лікаря. Про це повідомив заступник міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб у коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».

Він також зазначив, що в міністерстві розглядають можливість залучити ЦНАПи для ширшого доступу до такої послуги.

Telegram Logo

Україна вже отримала попередні вимоги ЄС щодо таких документів, і в Мінцифри вже готові до їхньої реалізації.

Наразі розглядається впровадження двох типів сертифікатів вакцинації — внутрішнього та зовнішнього. З допомогою зовнішнього можна буде подорожувати, а внутрішній можна використовувати для відвідування концертів і масових заходів.

Головним завданням Мінцифри є максимально швидке впровадження міжнародного сертифіката. Він відрізнятиметься від внутрішнього набором даних. Згідно з європейськими вимогами, у міжнародному паспорті вакцинації мають міститися медичні дані, зокрема тип і назва вакцини та її виробник.

Сертифікати видаватимуться на підставі даних в Електронній системі охороні здоров'я. До неї потрапляють усі відомості про вакцинованих українців.

У ЄС пропонують створити умовно централізовану базу не персональних даних для всіх країн для того, щоб перевіряти інформацію під час перетину кордону. У базі зберігатимуться дані, які дадуть змогу перевіряти дійсність сертифікатів, виданих у всіх країнах, що приєдналися до неї.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини