Паспорти вакцинації: США відмовилися від них, а Україна наслідує приклад ЄС

США не хочуть вводити будь-яку форму паспорта вакцинації проти коронавірусу, але приватні компанії можуть вивчати це питання.

Про це заявила прессекретарка Білого дому Джен Псакі, передає AFP. За її словами, уряд не підтримуватиме систему, яка вимагає від американців наявності облікових даних.

Quote«Не буде ні федеральної бази даних про вакцинацію, ні федерального мандата, який вимагає, щоб усі отримували єдині облікові дані про вакцинацію», — сказала вона, додавши, що конфіденційність і права американців мають бути захищені, а дані системи не мають використовувати проти людей несправедливо.

Паспорти вакцинації в Україні

Водночас в Україні розглядають можливість запустити стандартизоване свідоцтво про вакцинацію проти COVID-19, як у Європейському Союзі «цифрові зелені сертифікати».

Telegram Logo

Як написав на своїй сторінці у Facebook заступник міністра охорони здоров'я Ярослав Кучер, функції системи eHealth (державна електронна система охорони здоров'я) потенційно також дають змогу зробити такі сертифікати, але поки що за українськими, а не міжнародними стандартами.

Quote«Міністерство охорони здоров'я подивиться, яким буде фінальне рішення, й одразу почне впровадження в Україні», — написав він.

Контекст. Наприкінці березня в Європейському Союзі представили європейський сертифікат здоров'я, який почне діяти з 15 червня 2021 року.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини