Facebook Pixel

«Зелений» паспорт вакцинації в ЄС: як він працюватиме та що це означає для українців

Єврокомісія опублікувала проєкт паспорта вакцинації (digital green certificate — «зелений паспорт»), який дасть змогу пересуватися територією ЄС без постійних тестів і карантинів.

«Зелений паспорт» з QR-кодом засвідчує, що його власник пройшов вакцинацію проти COVID-19, має негативний тест на коронавірус або вже переніс хворобу. Призначений для пред'явлення на прикордонному контролі між державами ЄС і надає власнику переваги у вигляді права на звільнення від проходження карантину й тестування на коронавірус.

«Зелений паспорт» ЄС видається в електронному або документарному вигляді медичним закладом під час виписки з лікарні, після тестування або вакцинації.

Документ реалізований у вигляді сторінки на папері або пристрої з QR-кодом. У ньому фіксуються основні дані людини: ім'я, дата народження, країна походження. Також там міститиметься інформація про дату вакцинації, тип вакцини або імунний статус. У QR-код зашито цифрове підтвердження достовірності паспорта — у такий спосіб він буде захищений від підробок.

Система перепусток має запрацювати до літа. Найшвидше цю систему введуть туристичні держави ЄС, які зазнають величезних збитків через зриви туристичних сезонів.

Припинення дії паспортів заплановано після закінчення пандемії, про яке оголосить ВООЗ.

Примітно, що новий порядок переміщення територією ЄС має поширюватися на громадян третіх країн, які в'їхали до ЄС за візою або проживають на його території. Відповідний пункт містить посилання на регламентувальний документ, який поки що не опублікований.

З презентації Єврокомісії прямо випливає, що «зелений паспорт» можуть мати й особи без громадянства ЄС. Про те, що це буде можливо, канцлерка Німеччини Ангела Меркель говорила в лютому.

Щодо негромадян ЄС, то перспективи отримання перепусток поки що туманні. Не виключено, що для цього буде достатньо вакцинації у своїй країні. Відповідну заяву Єврокомісії має бути опубліковано наступного тижня.

Зокрема, британські ЗМІ пишуть про те, що в ЄС діятиме британський електронний сертифікат вакцинації. Також може бути введено механізм двосторонніх угод країн блоку про порядок в'їзного туризму з третіми країнами.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉