Facebook Pixel

ЄС показав паспорти вакцинації, США — на підході: як вони працюватимуть

В Європейському Союзі представили європейський сертифікат здоров'я, який почне діяти з 15 червня 2021 року.

Його презентував європейський комісар з питань внутрішнього ринку та послуг Тьєррі Бретон в ефірі французького телеканалу La Chaîne Info, передає «Європейська правда».

За його словами, документ міститиме:

  • дату народження;
  • номер паспорта, завірений QR-кодом;
  • тип вакцини, якщо людина робила щеплення;
  • інформацію про те, чи хворіла людина на коронавірус і наявність антитіл.

Сертифікат можна буде завантажити на смартфон або використовувати в друкованій версії. Він діятиме з 15 червня, але його використання є «добровільним».

Quote«Якщо ви не хочете проходити вакцинацію, у вас його не буде», — уточнив Бретон, додавши, що для тих, хто не хоче робити щеплення, розглядається варіант масового розгортання швидких тестів, після чого людина зможе сісти в літак або відвідати масову подію (за наявності негативного результату).

Водночас сертифікат ще потрібно офіційно узгодити між державами-членами ЄС.

Паспорт вакцинації в США

У США ж розробляють окремий паспорт вакцинації. Як пише The Washington Post, адміністрація президента країни працює над цим спільно з приватними компаніями.

Документ, який стане безкоштовним, буде доступний в електронному вигляді й у вигляді додатку в смартфоні, а ті, у кого немає смартфону, його роздрукують.

Видання також зазначає, що влада США хоче зробити систему сертифікатів про вакцинацію максимально захищеною від зломів і підробок.

Контекст. Раніше Єврокомісія опублікувала проєкт паспорта вакцинації (digital green certificate — «зелений паспорт»), який дозволить пересуватися територією ЄС без постійних тестів і карантину.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉