Facebook Pixel

Паспорти вакцинації: як видаватимуть і що буде з туризмом

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) обговорює питання щодо використання паспортів вакцинації для туристів.

Про це заявили в Європейському регіональному бюро відомства на брифінгу 14 січня, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

За словами старшого фахівця відділу імунізації Європейського регіонального бюро ВООЗ Олега Бенеша, використання міжнародного сертифікату профілактики регулюють міжнародні медико-санітарні правила.

За його словами, обговорюються три питання щодо вакцинації мандрівників:

  • можливість рекомендувати вакцинацію мандрівникам і пов'язаними з цим складнощями;
  • питання прийняття країнами обмежень або вимог вакцинації осіб, що в'їжджають;
  • як країни можуть обмінюватися інформацією про достовірні джерела проведення вакцинації.

«Паспорти вакцинації» в Європі

За словами міністра охорони здоров'я Польщі Анни Головаської, громадяни країни, які вакцинуються від коронавірусу, після отримання другої дози вакцини матимуть документ, що про підтверджує щеплення, передає Euractiv.

Після того як людину вакцинують, прийде підтвердження у вигляді QR-коду, який можна завантажити з особистого кабінету на сайті електронного уряду або облікового запису системи охорони здоров'я. Документ також можна буде отримати в роздрукованому вигляді.

За словами міністра, такий документ називається «паспортом вакцинованої особи» і людина, яка його отримала, може використовувати права, на які мають право вакциновані люди.

Подібні «паспорти вакцинації» видаватиме і Данія. Міністерство охорони здоров'я країни почне їх випускати на початку 2021 року, передає The Local. Громадяни Данії, які зроблять щеплення, зможуть отримати документ через спеціальний сайт, після того, як увійдуть в систему за допомогою захищеного цифрового ідентифікатора.

Ідею щодо «паспортів вакцинації» від коронавірусу в тестовому режимі реалізував Ізраїль. Завдяки спеціальній програмі жителі країни, які отримали дві дози вакцини, можуть відвідувати культурні та спортивні заходи, виходити на роботу та за покупками і не проходити спеціальний карантин, виїжджаючи за кордон.

В Угорщині тестують електронний «паспорт коронавірусу». У спеціальному застосунку можна відстежити інформацію щодо тестів за останні два тижні і вакцинації. Подібний проєкт розробляє й Естонія.

«Паспорти вакцинації» при в'їзді в Україну

Як пише «РБК-Україна», в держприкордонній службі працюють за діючими протоколами та перевірки сертифікатів про вакцинацію в них немає.

Quote«Ми керуємося нормами, які чітко визначені урядом. Зараз ми перевіряємо наявність застосунку «Вдома» для самоізоляції тих громадян, які прибувають з країн «червоної» зони. Якщо говорити про іноземців, то для них обов'язковою є наявність страхування від COVID», -заявив речник відомства Андрій Демченко.

Контекст. Питання про введення сертифікатів про вакцинацію громадян ЄС обговорюватиметься 21 січня під час відеоконференції глав держав і урядів, присвяченої питанням боротьби з коронавірусною інфекцією COVID-19.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉