Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Перевірка вакцинації: Європа та Україна заговорили про спеціальні сертифікати

Фото: The Medical Futurist

Фото: The Medical Futurist

Питання щодо введення сертифікатів про вакцинацію громадян ЄС обговорюватиметься 21 січня під час відеоконференції глав держав і урядів, присвяченої питанням боротьби з COVID-19. Про це заявив офіційний представник Єврокомісії (ЄК) Ерік Мамер, повідомив «Інтерфакс-Україна».

«Ми, звісно, будемо готувати цю дискусію, але на цій стадії ми не можемо обговорювати це специфічне питання або давати вам орієнтири щодо нього», — додав Мамер.

Міністерство охорони здоров'я України вивчає питання впровадження міжнародних свідоцтв про проведення вакцинації проти COVID-19, але поки що не має наміру їх впроваджувати, повідомив головний державний санлікар Віктор Ляшко.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Деякі країни змінюють поліси страхування, негативні ПЛР-тести на міжнародні свідоцтва про проведення вакцинації проти COVID-19. Ми будемо ухвалювати рішення після того, як отримаємо інформацію, чи робить вакцинація людини неможливим поширення коронавірусної хвороби», — сказав він.

Ляшко зазначив, що міжнародні медико-санітарні правила дозволяють видавати таке свідоцтво тільки в тому разі, якщо вакцина дозволена ВООЗ. Зараз такий дозвіл отримала тільки вакцина Pfizer.

Quote«Не варто плутати свідоцтва про вакцинацію з імунними паспортами.

Свідоцтво використовується тільки під час перетину кордону, а імунний паспорт свідчить про наявність імунітету проти COVID-19. ВООЗ застерігає від впровадження імунних паспортів», — додав головний санлікар.

Ляшко пояснив, що міжнародні свідоцтва про проведення вакцинації передбачені міжнародними медико-санітарними правилами, які ухвалені всіма державами-членами ВООЗ 2005 року.

До пандемії COVID-19 таке свідоцтво найчастіше видавалося щодо вакцинації проти жовтої лихоманки. Воно було потрібно під час перетину державного кордону тих країн, де можна інфікуватися. Також деякі країни, які є вільними від поліомієліту, вимагають свідоцтво про вакцинацію проти поліомієліту в разі надання візи або перетину держкордону.

Додатково. Чорногорія скасувала обов'язкові довідки з негативним ПЛР-тестом на коронавірус для перетину кордону іноземцями.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини