Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Вакцина Sinovac від «Лекхім»: ефективність і ціна в Україні

Вакцина Sinovac в Україні. Фото: pixabay / torstensimon

Вакцина Sinovac в Україні. Фото: pixabay / torstensimon

Вакцина китайської компанії Sinovac Biotech (CoronaVac) є на 100% ефективною для запобігання важким випадкам COVID-19, майже на 78% — для запобігання легким випадкам і має загальну ефективність 50,4%. Про це свідчать дані третьої, завершальної стадії випробувань у Бразилії, пише видання Global Times.

За словами експертів, ефективність на рівні 78% для легкої форми перебігу хвороби означає, що вакцина може скоротити кількість людей, які потребують госпіталізації на 78%. За словами директора Інституту Бутантан у Бразилії Дімаса Коваса, ця вакцина є однією з кращих у світі.

«Зараз виробник вимагає програму вакцинації з інтервалом у 14 днів, але це, імовірно, не може забезпечити найвищий рівень антитіл, який потім частково знизив результат ефективності. Тому деякі виробники просять ввести програму вакцинації з інтервалом 21 день. Але загалом її захисні ефекти в такій групі високого ризику є досить гарними», — заявив директор відділення інфекційних захворювань Першої лікарні Пекінського університету Ванг Гуйцян.

Щодо побічних ефектів від цієї вакцини, то найчастішими є головний біль і біль у м'язах, але серйозніших недоліків помічено не було.

Виробництво Sinovac компанією «Лекхім»

13 січня в агентстві «Інтерфакс-Україна» відбулася пресконференція, під час якої група фармкомпаній «Лекхім» повідомила про те, що планує зареєструвати вакцину проти коронавірусу Sinovac до 5 лютого 2021 року — після того, як її зареєструють у Бразилії.

Quote«Компанія отримала підтвердження від Міністерства охорони здоров'я, що в разі реєстрації вакцини в Бразилії Україна зареєструє цю вакцину. У Бразилії починається імунізація вакциною Sinovac — вони мають зареєструвати її до 25 січня. Тільки-но пройде реєстрація, ми подамо документи до Державного експертного центру», — заявив голова наглядової ради групи Валерій Печаєв.

Він також пояснив, що «Лекхім» отримала від китайської компанії квоту на 5 млн доз вакцини для того, щоб продати їх в Україні в першому півріччі 2021-го (1,9 млн доз хоче придбати Міністерство охорони здоров'я).

Щодо ціни, то для замовників вона складе 504 грн за одну дозу. Рентабельність для «Лекхіму» становить 4-5%.

Чому «Лекхім» обрав Sinovac

За словами Печаєва, компанія обрала саме Sinovac за такими критеріями:

  • безпека вакцини;
  • ефективність;
  • температура зберігання препарату становить 2... 8ºС, що дає змогу використовувати вакцину в широких масштабах;
  • акції компанії Sinovac котируються на американській біржі, тимчасом як жодне українське підприємство там не представлено.

Контекст. Раніше ми повідомляли про те, що «Лекхім-Харків» почала проєктувати потужності для виробництва профілактичних вакцин, зокрема і проти коронавірусу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини