«Лекхім» почне розроблення вакцини від коронавірусу в Україні: які є альтернативи

Українська фармакологічна компанія «Лекхім-Харків» почала проєктувати потужності для виробництва профілактичних вакцин, зокрема і проти коронавірусу.

Вакцини, серед яких також препарати проти грипу та поліомієліту, планують виготовляти обсягом 30 млн доз на рік, йдеться на сайті «Лекхіму». А розпочати їхнє застосування планують у першому кварталі 2022 року.

Водночас видання «Бабель» пише, що компанія вироблятиме вакцину проти коронавірусу китайської компанії Sinovac Biotech.

Telegram Logo

Як повідомив журналістам глава наглядової ради «Лекхіму» Валерій Печаєв, обидві компанії вже уклали меморандум про співпрацю щодо виробництва вакцин за технологією китайської компанії. Він пояснив, що спочатку планували спільно розробляти вакцину проти грипу — переговори про співпрацю щодо цього розпочалися ще в лютому 2020 року. Пізніше до списку додали ще й вакцину проти COVID-19.

Нагадаємо, що у вересні 2020 року глава Інституту біології Національної академії наук Андрій Сибірний виграв гранд Національного фонду досліджень України на розроблення вакцини проти COVID-19 у розмірі 10 млн грн.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Його проєкт передбачав розроблення вакцини на основі синтезу специфічного білка дріжджів та її випробування на тваринах. Сибірний планував почати випробовувати її навесні 2021-го.

Контекст. Наприкінці минулого року в Міністерстві охорони здоров'я затвердили план вакцинації проти коронавірусу. Зазначається, що цей план можна буде змінювати залежно від епідемічної ситуації.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини