Facebook Pixel

Вакцина проти COVID-19: країни, які проти щеплень, та чорні списки

З кожним днем світ усе більше наближається до масової вакцинації населення від COVID-19, проте далеко не всі жителі країн виявляють бажання робити цю процедуру. The Page публікує статистику готовност найбільших держав.

В Україні близько 40% жителів не хочуть вакцинуватися навіть безкоштовно, йдеться в останньому опитуванні соцгрупи «Рейтинг» з цієї теми. Водночас 53% готові зробити щеплення, якщо воно буде безкоштовним, а платне — 35%. У той же час 57% українців не збираються робити платне щеплення.

Готовність зробити щеплення проти коронавірусу в Європі

У Франції хочуть зробити щеплення проти COVID-19 40% населення, в Іспанії та Італії — 62%, в Німеччині — 65%, йдеться в результатах грудневого дослідження компанії Ipsos і Світового банку. Водночас, згідно з даними за жовтень, охочих у цих країнах вакцинуватися було більше.

Варто також відзначити, що в Іспанії буде створений закритий реєстр осіб, які відмовилися вакцинуватися, заявила міністерка охорони здоров'я країни Сальвадор Ілла, передає BBC. Туди вноситимуть інформацію щодо причин відмови від щеплення.

У Великій Британії готові вакцинуватися 77% населення. Проведені ж опитування в Польщі, показали, що зараз менше 40% жителів країни планують робити щеплення. У Болгарії 45% учасників опитування теж не хочуть вакцинуватися.

Як пише Reuters, скепсис багатьох європейців викликаний швидкістю тестування та схвалення вакцини проти COVID-19.

Готовність інших країн зробити щеплення проти коронавірусу

У США кількість людей, які готові вакцинуватися, становить 69% (раніше їх було 65%), пише The Bell. Варто відзначити, що зараз у країні почалася масова кампанія вакцинації, станом на вечір 28 грудня, щеплення зробили 2,1 млн населення країни.

Що стосується Китаю, то там охочих вакцинуватися з жовтня стало менше на 5%, показник зменшився з 85% до 80%. Однак вакцини країни поки що проходять третю фазу випробувань, і масове виробництво не почалося.

У Росії вакцинуватися готові всього 43%, а в Південній Африці — 53%.

Контекст. Раніше ми повідомляли, що в Міністерстві охорони здоров'я затвердили план вакцинації проти коронавірусу в Україні. Відзначається, що такий план можна змінювати в залежності від епідемічної ситуації.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉