Facebook Pixel

Паспорти вакцинації та мобільний застосунок для щеплень: як подорожуватимемо без карантину

В Україні, як і в багатьох інших країнах світу, стартувала кампанія вакцинації проти коронавірусу. Наступним кроком для уникнення поширення вірусу, можливості вільного пересування світом і відвідування різних заходів стануть так звані сертифікати вакцинації.

Деякі країни вже ввели відповідні пілотні проєкти, а Міжнародна асоціація повітряного транспорту навіть створила застосунок для інформації про вакцинацію. The Page розібралося в цій темі.

Сертифікати вакцинації в різних країнах

Держави Європейського Союзу дійшли згоди в питанні паспортів вакцинації проти COVID-19 — всі країни виступили «за». Як пише агентство Reuters, канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що вони, ймовірно, будуть доступні до літа, оскільки поки що потрібно вирішити різні технічні питання.

Про необхідність подібних сертифікатів окремо заявила і Греція. Так, влада країни вважає це обов’язковою умовою для ефективного відновлення туристичної сфери. Водночас Австрія теж запропонувала Європейському Союзу ввести «зелені паспорти» для тих, хто вже перехворів на коронавірус або зробив щеплення.

Такі ж країни, як Естонія, Польща, Ізраїль, Угорщина, Данія вже давно реалізували пілотні проєкти створення паспортів вакцинації. Наприклад, громадяни Данії, які зроблять щеплення, зможуть отримати документ через спеціальний сайт, після того як увійдуть в систему за допомогою захищеного цифрового ідентифікатора. Що стосується Польщі, то після другої дози вакцини людина отримає документ про підтвердження щеплення завдяки спеціальному QR-коду. Ізраїльтяни взагалі отримають можливість відвідувати культурні та спортивні заходи, виходити на роботу, за покупками і не проходити спеціальний карантин, виїжджаючи за кордон. За інформацією ЗМІ, не пасе задніх і Британія, яка теж працює над відповідними сертифікатами.

Що стосується України, то, за словами віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, якщо Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендуватиме їх вводити, то Україна так і зробить, розповіла вона в інтерв'ю ТСН.ua. Водночас головний санітарний лікар Віктор Ляшко раніше заявляв, що українців, які вакцинуються від коронавірусу, заноситимуть до спеціальної електронної бази для того, щоб потім лікарі надавали довідку про те, що пацієнти зробили щеплення.

Сертифікат вакцинації: що думають у ВООЗ і аеропортах

У ВООЗ уже вкотре виступали проти сертифікатів вакцинації. Так, напередодні в організації заявили, що вони не повинні використовуватися для міжнародних поїздок, оскільки невідомо, наскільки ефективні вакцини для захисту людства від поширення хвороби. В організації додають, що люди, які зробили щеплення, не повинні мати можливості обходити обмеження на поїздки, які спрямовані на стримування поширення вірусу.

Водночас Міжнародна асоціація повітряного транспорту напередодні закликала лідерів ЄС ввести паспорти вакцинації, щоб відновити роботу ринку авіаперевезень і узгодити вирішальну роль безпечних цифрових рішень, таких як документ для проїзду IATA Travel Pass, пише euractiv.

Застосунок для тестів і вакцинації проти COVID-19

Та ж Міжнародна асоціація повітряного транспорту не просто закликає лідерів ЄС ввести паспорти вакцинації, а ще й працює над застосунком, який дозволить урядам і авіакомпаніям у цифровому вигляді збирати, отримувати доступ і обмінюватися інформацією про статус тестів на коронавірус і вакцинації, а пасажири зможуть їздити в інші країни, не відбуваючи карантин. Його збираються запустити вже через кілька тижнів, пише CNBC.

Із 290 авіакомпаній, які входять до організації, 30 погодилися протестувати застосунок, першим перевізником стане Singapore Airlines.

Quote«Йдеться про оцифрування існуючого процесу. Це шлях уперед, тому що, якщо ми виконуватимемо обробку вручну, у нас трапиться ступор тієї ж хвилини, коли почнеться перезапуск», — заявив Нік Карін, старший віцепрезидент IATA з аеропортів, пасажирів, вантажів і безпеки.

Варто також додати, що асоціація не єдина, хто розробляє подібний застосунок, так як цим займаються уряди різних країн, міжнародні агентства тощо. Наприклад, Microsoft, Oracle та інші компанії почали розробку цифрового паспорта вакцинації, в якому підтверджується наявність щеплення проти коронавірусу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉