Facebook Pixel

У ЄС вимагають «паспорти вакцинації», а ВООЗ проти. Що чекає на українців

Що відомо про «паспорти вакцинації». Фото: pixabay / fernandozhiminaicela

Що відомо про «паспорти вакцинації». Фото: pixabay / fernandozhiminaicela

Комітет Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) з надзвичайних ситуацій порекомендував країнам не вимагати від туристів «паспорти вакцинації» проти коронавірусу.

Як повідомили на сайті відомства, таке рішення за підсумками засідання комітету пов'язане з тим, що вплив вакцин на зниження передачі вірусу поки що не вивчений, а їхня доступність зараз є надто обмеженою. Тому в комітеті порадили країнам вживати заходів щодо безпеки поїздок, що засновані на фактичних даних.

Що думають про «паспорти вакцинації» в Європейському Союзі

У Європейському Союзі зі свого боку назвали «медичною необхідністю» введення сертифікатів про вакцинацію проти COVID-19.

Telegram Logo

Як заявила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, тепер це рішення потрібно обговорювати на загальноєвропейському рівні з політичного та юридичного погляду, передає EurActiv.

«У нас має бути медична вимога, яка доводить, що люди вакциновані», — сказала вона.

Варто нагадати, що раніше прем'єр-міністр Греції надіслав голові Єврокомісії листа з пропозицією ввести цей сертифікат, передає Reuters.

«Паспорти вакцинації» в Україні

Щодо України, то, за словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, масова вакцинація проти коронавірусу почнеться в лютому 2021 року, і всі щеплені громадяни країни отримуватимуть відповідні паспорти. Про це він заявив в ефірі телеканалу «Україна 24».

«Усе, що ви говорите про паспорти, про всі інші документи, які отримуватимуть громадяни Європейського Союзу, отримуватимуть і громадяни України».

Максим Степанов

Максим Степанов

міністр охорони здоров'я

Варто зазначити, що раніше ми повідомляли про країни, які мають намір впроваджувати «паспорти вакцинації». Йдеться про Польщу, Данію, Ізраїль та інші. Докладніше про це ви можете прочитати за посиланням.

Контекст. Microsoft, Oracle та інші компанії почали розроблення цифрового паспорта вакцинації, яким підтверджується наявність щеплення проти коронавірусу.

Коментарі

Всі новини