Паспорти вакцинації: у ЄС почнуть діяти в червні, США поки що сумніваються

Коли введуть паспорти вакцинації в ЄС, США, Німеччині, Італії, G20. Фото: УНІАН

Коли введуть паспорти вакцинації в ЄС, США, Німеччині, Італії, G20. Фото: УНІАН

Паспорти вакцинації проти COVID-19 для туристів у Європейському Союзі введуть із другої половини червня.

Про це заявив прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі під час пресконференції з міністрами туризму G20, передає видання La Reppublica. Водночас Італія ввела національну «зелену перепустку», яка запрацює в другій половині травня.

Паспорти вакцинації в країнах G20 і США

Підтримують введення паспортів вакцинації й країни G20. За словами міністра туризму Італії Массімо Гаравалья, відновлення туризму має вирішальне значення для відновлення світової економіки, передає агентство Bloomberg.

Telegram Logo

На зустрічі міністрів туризму G20 країни висловили готовність підтримати ініціативу щодо цифрового «зеленого сертифіката» Європейського Союзу, де буде зазначено, що його власник був вакцинований, має відновлювальний імунітет або нещодавно отримав негативний результат тесту.

Водночас у США поки що не вирішили, чи вводитимуть паспорти вакцинації, адже вони можуть посилити нерівність. Про це заявив міністр внутрішньої безпеки Алехандро Майоркас, передає CNN.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«У нас є побоювання щодо доступності такого паспорта. І наші побоювання щодо справедливості є дуже важливими. Але розмова про це триває», — сказав він, додавши, що Адміністрація президента розглядає всі варіанти щодо введення такого паспорта або відмови від нього.

Паспорти вакцинації в Німеччині

Німеччина налаштована більш оптимістично. За словами міністра охорони здоров'я ФРН Єнса Шпана, фахівці країни розробляють цифровий паспорт, який визнаватимуть і в інших країнах Євросоюзу, і розраховують, що він запрацює наприкінці червня.

Quote«Мета — мати в розпорядженні цифрову довідку про вакцинацію максимум у другій половині другого кварталу: між кінцем травня й кінцем червня», — сказав він, пояснивши, що до того, як почнуть використовувати мобільні застосунки (що складно впровадити через питання щодо захисту персональних даних), діятимуть паперові паспорти або формуляри.

Він також зазначив, що спочатку будуть оцифровані документи з вакцинації препаратами, які схвалила ЕМА. А щодо тих вакцин, які не допущені до застосування в ЄС, то Союз вирішуватиме, чи варто визнавати такі препарати, після отримання доказів, «що вони є настільки дієвими й настільки добре запобігають інфікуванню, як ті, що дозволені ЕМА».

Контекст. Раніше Єврокомісія запропонувала дозволити в'їзд до ЄС туристам, які отримали останню дозу вакцини, що рекомендована до застосування в ЄС.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини