Facebook Pixel

Країнам ЄС рекомендовано відкрити кордони для вакцинованих від коронавірусу

Фото: NBS News

Фото: NBS News

Єврокомісія (ЄК) запропонувала дозволити в'їзд у ЄС по так званим несуттєвим причинам (наприклад, туристам) не тільки для осіб, що прибувають з країн з хорошою епідемічною ситуацією, але і для всіх, кто отримав останню рекомендовану дозу вакцини, дозволеної ЄС. «Це правило можна було б поширити і на вакцини, внесені до списку ВООЗ для застосування в надзвичайних ситуаціях», — йдеться в повідомленні ЄК.

Держави-члени повинні дозволити в'їзд в ЄС тим людям, які завершили вакцинацію, по крайней мере, за 14 днів до прибуття.

Факт вакцинації буде підтверджувати Цифровий зелений сертифікат. Поки він не вступить в силу, держави-члени повинні мати можливість приймати сертифікати з країн, що не входять в ЄС, відповідно до національного законодавства, маючи можливість перевірки їх достовірності.

Telegram Logo

Діти, виключені з вакцинації, повинні мати можливість подорожувати зі своїми вакцинованими батьками, якщо у них буде негативний результат ПЛР-тесту, зробленого не раніше ніж за 72 години до прибуття.

Цю пропозицію ЄК повинна розглянути Рада ЄС. Перше обговорення заплановано на технічному рівні 4 травня, після чого відбудеться обговорення на зустрічі послів ЄС 5 травня.

Після того, як пропозиція буде прийнята Радою, держави-члени повинні будуть реалізувати запропоновані заходи.

Рекомендація Ради поширюється на всі держави-члени ЄС (крім Ірландії), а також на чотири держави, які не є членами ЄС, однак приєдналися до Шенгенської зони: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія і Швейцарія.

Контекст. В ЄС зареєстровані вакцини Pfizer, AstraZeneca, Moderna і Johnson & Johnson.

До списку ВООЗ для екстреного використання зараз внесені п'ять вакцин: Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson і дві вакцини AstraZeneca (вироблені в Індії і в Південній Кореї). Очікується, що вакцина китайської компанії Sinovac буде внесена до списку в травні.

Таким чином, вакцинація усіма вакцинами, які застосовуються зараз в Україні, може відкрити дорогу для поїздок в ЄС.

Коментарі

Всі новини