Facebook Pixel

Вакцина для туризму: які країни відкрили кордони щепленим мандрівникам

Подорожі

Низка країн послаблюють обмеження при в'їзді на їхню територію. Фото: Pixabay

Низка країн послаблюють обмеження при в'їзді на їхню територію. Фото: Pixabay

Незважаючи на появу нових штамів коронавірусу, багато країн послаблюють обмеження при в'їзді на їхню територію. Практично скрізь важливою умовою є наявність підтвердження щодо повного курсу вакцинації проти COVID-19.

The Page розбиралося, які країни стають більш відкритими для туристів, і де та за яких умов уже не потрібно дотримуватися самоізоляції.

1

Сейшели

В'їзд на територію Сейшельських островів буде доступний мандрівникам з усього світу за наявності сертифіката про вакцинацію і негативного ПЛР-тесту на коронавірус. Однак курс вакцинації повинен бути завершений повністю. А саме, туристи повинні зробити два щеплення, і почекати ще два тижні. Після – можна відвідувати Сейшели без десятиденного карантину на території країни.

В'їзд на Сейшели без документів про вакцинацію буде закритий щонайменше до середини березня 2021 року.

Перед поїздкою туристам старше 18 років необхідно буде завантажити сертифікат про вакцинацію, ПЛР-тест, а також свої паспортні дані та інформацію про рейс та готелі на спеціальний урядовий портал. Ще потрібно оплатити їх розгляд у сумі 45 євро (терміновий розгляд – 90 євро). Без отримання документа Health Travel Authorization (HTA) виліт на Сейшели буде неможливим. Ще туристи повинні будуть забронювати розміщення в готелі, пентхаусі або апартаментах, які схвалив уряд. Можна обрати зі 532 варіантів.

2

Румунія

З середини січня 2021 року Румунія дозволила в'їзд на територію країни без двотижневого карантину. Обов'язковою умовою є підтвердження про вакцинацію. Якщо курс повинен складатися з двох доз – потрібно пройти весь курс і не менше ніж за 10 днів до поїздки.

Важливо: прилетіти можна тільки з країн «жовтого» списку Румунії.

3

Грузія

З 1 лютого 2021 року в'їзд до Грузії дозволили іноземцям. Обов'язкова умова – надати документ, який підтверджує проходження повного курсу вакцинації. В такому разі не потрібно проходити обов'язковий 12-денний карантин.

Громадянам країн ЄС, Ізраїлю, Швейцарії та Саудівської Аравії можна прилітати без щеплень, але з негативним ПЛР-тестом. Ще один тест вони повинні будуть зробити вже на території Грузії.

Громадяни Грузії при в'їзді повинні мати негативний ПЛР-тест і здати повторний. Якщо тесту немає – їх чекає обов'язкова самоізоляція на 8 днів. Після неї – потрібно зробити ПЛР-тест.

4

Польща

За інформацією польської прикордонної служби, люди, які прибувають на територію країни, повинні надати негативний ПЛР-тест з умовою, що його зробили не раніше, ніж за дві доби до перетину кордону. Від обов'язкового карантину звільнять тих, хто пройшов повний курс вакцинації проти коронавірусу.

5

Ліван

Ліван скасував карантин для іноземців, але вони повинні надати негативний ПЛР-тест, який зроблений не раніше, ніж за 96 годин.

Після прибуття на територію країни, мандрівники повинні здати тест ще раз в аеропорту.

Ще від карантину звільняються особи, які надали документи про проходження повного курсу вакцинації.

6

Естонія

З 2 лютого 2021 року Естонія скасувала вимогу про самоізоляцію для мандрівників, які пройшли курс вакцинації проти коронавірусу.

Від карантину на території країни звільнили туристів, які в останні півроку перехворіли на коронавірус і можуть це підтвердити.

«Свідоцтво має містити персональні дані особи естонською, російською або англійською мовами, а також інформацію про те, від якої хвороби зроблено щеплення, яка вакцина використовувалася, номер партії та дата вакцинації», – розповіла представниця Агентства охорони здоров'я Ханна Сеппо.

7

Ісландія

Ісландія дозволила вільний в'їзд туристам, які нададуть міжнародні сертифікати про проходження курсу вакцинації. Їм не потрібно буде дотримуватися самоізоляції після в'їзду.

Важливо: зараз в Ісландії визнають тільки сертифікати, які видали в Євросоюзі.

Кордони Ісландії поки що відкриті тільки для жителів Швейцарії, Великої Британії, Європейської економічної зони (ЄЕЗ), Європейської асоціації вільної торгівлі (EFTA), Андорри, Монако, Сан-Марино і Ватикану, а також громадян Австралії й Японії, Нової Зеландії, Руанди, Сінгапуру, Південної Кореї та Таїланду.

8

Чорногорія

З 12 січня 2021 року за в'їзді до Чорногорії туристам із усіх країн не потрібно проходити карантин або пред'являти негативні ПЛР-тести.

Ще ухвалено рішення відновити міжміське сполучення в країні.

9

Кіпр

З 1 березня 2021 року туристи зможуть прибувати на територію Кіпру без негативного ПЛР-тесту і без проходження самоізоляції за умови проходження курсу вакцинації.

Але Кіпр продовжить визначати політику в'їзду для туристів у залежності від епідеміологічної ситуації в їхніх країнах.

10

Пхукет

Тайський острів Пхукет буде готовий приймати вакцинованих туристів з жовтня 2021 року, вони будуть звільнені від 14-денного карантину. До 1 вересня 2021 року на острові планується вакцинувати 70% населення, для того, щоб сформувати колективний імунітет.

«Правки Лозового»: чому громадськість та G7 побоюються безкарності корупціонерів Політика

«Правки Лозового»: чому громадськість та G7 побоюються безкарності корупціонерів

Підбірка різдвяних фільмів від The Page: 10 стрічок до свят Життя

Підбірка різдвяних фільмів від The Page: 10 стрічок до свят

Ви у пастці: як розпізнати інформаційну атаку, щоб протистояти їй Погляди

Ви у пастці: як розпізнати інформаційну атаку, щоб протистояти їй