Facebook Pixel

Нові правила подорожей до ЄС: Європа збирається послабити обмеження

Європейська комісія запропонувала Раді ЄС оновити рекомендації щодо обмежень на вільне пересування територією Євросоюзу. Послаблення діятимуть для тих громадян ЄС, які мають паспорт вакцинації.

Єврокомісія рекомендує країнам-членам звільнити від тестування та проходження карантину повністю вакцинованих осіб, які мають паспорт вакцинації, через 14 днів після отримання ними останньої дози вакцини. Про це йдеться в повідомленні Єврокомісії.

Аналогічне послаблення пропонують зробити і для тих, хто вже перехворів на коронавірус, але отримав одну дозу вакцини проти коронавірусу.

Telegram Logo

Звільнити від тестування та проходження карантину також пропонують тих, хто перехворів на коронавірус упродовж перших 180 днів і має підтвердження цього в паспорті вакцинації.

Особи з чинним сертифікатом про негативний результат тесту на коронавірус мають бути звільнені від карантинних вимог. ПЛР-тест має бути зроблено не раніше, ніж за 72 години до в'їзду, а експрес-тест на антиген — не раніше, ніж за 48 годин.

Неповнолітніх, які подорожують із батьками, також мають звільнити від карантину, якщо батькам не потрібно його проходити. Дітям до 6 років пропонують скасувати тестування на коронавірус.

Карантинні обмеження мають відповідати епідемічній ситуації в країні, з якої прибуває турист. У Європі є аналог української карти коронавірусу, де країни мають різний колір залежно від ситуації.

Карта коронавірусу в Європі. Фото: Єврокомісія

Карта коронавірусу в Європі. Фото: Єврокомісія

Згідно з пропозицією Єврокомісії:

  • мандрівники із «зелених» зон можуть подорожувати без обмежень;
  • у мандрівників із «помаранчевих» районів держави-члени можуть вимагати тест на коронавірус;
  • мандрівників із «червоних» зон на вимогу держави-члена можуть зобов'язати пройти карантин, якщо вони не зробили тест перед виїздом;
  • мандрівників із «темно-червоних» районів варто наполегливо відмовляти від подорожей. Вимоги щодо тестування та проходження карантину залишаються.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини