Facebook Pixel

В Україні почали видавати сертифікати про вакцинацію. Як отримати COVID-паспорт

У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, що українці, які зробили дві дози щеплення від коронавірусу, можуть отримати міжнародні сертифікати вакцинації, та пояснили, як це зробити.

Як повідомили на сайті відомства, свідоцтво (не «імунні паспорти» чи «ковідні сертифікати») можна отримати лише в паперовій формі одразу після щеплення другою дозою вакцини або в будь-якому медичному закладі, який під'єднаний до електронної системи охорони здоров'я, зокрема в сімейного лікаря.

Як отримати міжнародний паспорт вакцинації в Україні

  • Паспорт після вакцинації, яку роблять кількома дозами, видають після того, як ви отримаєте останню.
  • Якщо ви не отримали паспорт одразу після щеплення, можна зробити це за допомогою лікаря. Для цього ви маєте заповнити свідоцтво на основі даних про щеплення від коронавірусу, внесених до електронної системи охорони здоров'я. У ньому будуть прописані персональні дані пацієнта: прізвище та ім’я латиницею та інформація про вакцинацію (назва вакцини, дата вакцинації тощо). Заповнювати сертифікат потрібно англійською або французькою мовами, додатково можна і українською.
  • Якщо вам потрібно його надрукувати, то заклад повинен це зробити, а також оформити документ згідно з міжнародними вимогами.
  • У сертифікаті вакцинації також має бути офіційний штамп закладу охорони здоров'я, підпис лікаря, підпис пацієнта або його представника; документ буде дійсний, якщо вакцина схвалена до екстреного застосування ВООЗ.
  • Свідоцтво COVID-вакцинації діятиме один рік, але його можна продовжити.

«Якщо в людини є абсолютні протипоказання до щеплення проти COVID-19, замість свідоцтва на вимогу пацієнта надається письмове роз'яснення українською та/або англійською мовою з переліком підстав щодо такого рішення», — додали в МОЗ.

Нагадаємо, українців прищеплюють такими вакцинами:

Контекст. У вихідні 5–6 червня центри масової вакцинації працювали в 10 містах України. Там робили щеплення українцям, які попередньо зареєструвалися через застосунок «Дія».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉