МОЗ зароблятиме на eHealth на кшталт ProZorro – заступник міністра

Ярослав Кучер. Фото: МОЗ

Ярослав Кучер. Фото: МОЗ

Міністерство охорони здоров'я має намір монетизувати електронну систему охорони здоров'я eHealth. Про це розповів на брифінгу заступник міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Ярослав Кучер, передає «Інтефакс-Україна».

Як приклад він назвав запровадження ProZorro, коли система вийшла на самоокупність.

«Учасники ринку закупівель сплачують кошти майданчику, щоб розмістити заявку. Ми так само хочемо зробити з eHealth», – сказав Кучер.

Telegram Logo

Для цього необхідно внести зміни до законодавства, до постанов Кабміну, прописати процес монетизації.

Quote«Ми хочемо, щоб держпідприємство «Електронне здоров'я» частково не залежало від бюджетних коштів, щоб воно могло утримувати персонал у штаті та закладати кошти на розвиток», – поділився заступник міністра.

Кучер додав, що проєктом eHealth зацікавилися в Японії. Є попередня домовленість щодо майбутньої матеріально-технічної допомоги та щодо участі українських лікарів у стажуванні в Японії.

Міністерство має намір розвивати й телемедицину в країні. Так, за програмою реімбурсації пацієнт може отримати відповідний гаджет, який контролюватиме стан його здоров'я та повідомлятиме дані до системи.

«Ми хочемо вийти на єдину всеукраїнську мережу, щоб все було підключено до eHealth. А послугу, що надається в режимі онлайн, було зафіксовано, щоб вона передбачала додатковий заробіток у рамках програми медичних гарантій», – поділився планами заступник міністра.

Додатково. На брифінгу 11 липня міністр охорони здоров'я Максим Степанов сказав, що проводиться тестування системи електронних листків непрацездатності (лікарняних). У ньому беруть участь близько 700 лікарень.

Кабінет міністрів 29 липня запровадив виплату 5 тисяч грн на одного новонародженого замість «пакета малюка». Кошти можна буде отримати на спеціальний рахунок у Приватбанку. Їх можна буде використовувати тільки на придбання товарів для малюка.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини