Facebook Pixel

Сертифікат вакцинації: що буде, коли закінчиться строк його дії

У липні цього року Кабінет міністрів постановив, що сертифікати про вакцинацію проти коронавірусу як українського, так і іноземного зразка («ковідний сертифікат») діятимуть упродовж 180 днів від моменту отримання другої дози вакцини. Його власників зацікавило питання: що буде із цим документом, коли спливе строк його дії.

За словами голови Національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики при Міністерстві охорони здоров'я Федора Лапія, у застосунку «Дія» можна буде отримати новий сертифікат.

«Буде опція «Згенерувати новий сертифікат». Рішення вже є», — написав він у фейсбук-пабліку «COVID-19 в Україні: аналіз статистичних даних».

Що робити з паперовим варіантом сертифіката, він не відповів. Так само Лапій не уточнив питання щодо потенційного бустерного щеплення.

Додатково. Вчені та дослідники з різних країн безупинно проводять дослідження тривалості ефективності вакцин, зокрема і проти різних варіантів коронавірусу. У міру появи оновлених даних рекомендації та рішення урядів змінюватимуться.

Так, днями китайські вчені дійшли висновку, що третя доза вакцини CoronaVac підвищує активність антитіл проти штаму коронавірусу «Дельта».

Контекст. Кабінет міністрів 2 липня ухвалив постанову про введення COVID-сертифікатів в Україні. Вони підтверджуватимуть статус вакцинованого громадянина, негативний результат ПЛР-тесту і статус людини, яка одужала після перенесеного COVID-19. Електронний документ розробляється з огляду на міжнародні вимоги EU Digital COVID Certificate Єврокомісії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉