Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Політичний барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського 20 — 24 жовтня

barometer-new-82.jpg

Рейтинг Володимира Зеленського 20 — 24 жовтня. Інфографіка: The Page

The Page традиційно публікує свій «Політичний барометр». Він цілком відображає вплив різних подій і рішень посадовців на рейтинг українського президента Володимира Зеленського.

Редакція проаналізувала такі теми:

  • ухвалення бюджету в першому читанні;
  • боротьба Венедиктової з підробленими сертифікатами про вакцинацію;
  • провальний рейтинг партії «Слуга народу»;
  • можлива відставка міністра оборони.

Хто і як впливав на рейтинг Володимира Зеленського з 20 до 24 жовтня

Руслан Стефанчук
Позитивно
Руслан Стефанчук
голова Верховної Ради

Цього тижня Верховна Рада ухвалила в першому читанні державний бюджет на 2022 рік. За документ віддали голоси 264 народні депутати.

Відповідно до ухваленого документа, доходи держбюджету передбачені на рівні 1,267 трлн грн, витрати — 1,442 трлн грн.

«Наскільки я знаю, ОПЗЖ має ще десь приблизно сотню поправок, тому я вважаю, що за завтра ми не встигнемо. Бо є ще поправки, які вноситимуться, зокрема, фракцією «Батьківщина». Тому я оптимістично думаю, що це може бути у вівторок наступного пленарного тижня», — заявив спікер ВР Руслан Стефанчук після голосування.

За його словами, під час розгляду бюджету в першому читанні парламент іде відповідно до процедури Регламенту, надаючи можливість висловитися всім народним депутатам.

The Page
Коментар The Page

Вчасне голосування за проєкт бюджету — запорука стабільності в країні. І хоча експерти мають чимало зауважень до кошторису на наступний рік, те, що депутати вчасно за нього голосують, — це великий плюс, який, звісно, запишуть на рахунок президента, адже саме його партія дає найбільше голосів за документ.

Ірина Венедіктова
Позитивно
Ірина Венедіктова
генеральна прокурорка України

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова пообіцяла карати тих, хто продає, і тих, хто купує фальсифіковані сертифікати про вакцинацію проти COVID-19.

«Попереджаю: від мене милості не чекайте. Такі провадження ми з вами беремо на особистий контроль і методично доводимо до вироків. Жодних розхитувань і роздумів – відповідаємо взаємністю, так би мовити», — заявила генпрокурорка.

Вона підкреслила, що «фейкові сертифікати – гра в рулетку з повним барабаном. За постріли із цієї зброї ми змусимо відповідати і продавців, і покупців «липи»».

За її словами, «половина з майже 800 цьогорічних кримінальних проваджень цієї категорії стосується саме махінацій із документами про щеплення».

The Page
Коментар The Page

Останніми днями захворюваність і смертність від коронавірусу б’є всі можливі й неможливі рекорди. У провалах українці традиційно звинувачують владу, починаючи від вкрай низького відсотка вакцинованих жителів країни до перебоїв із постачанням кисню до лікарень для важких хворих. Але боротьба влади з підробленими сертифікатами позитивно оцінюється громадськістю. Люди, які вже втратили рідних через коронавірус, підтримують дії Венедіктової та Зеленського. Адже президент від самого початку пандемії наголошував на важливості вакцинації населення.

Олександр Корнієнко
Негативно
Олександр Корнієнко
перший віцеспікер Верховної Ради

Рейтинг, який вплинув на особистий рейтинг Зеленського. Партія президента вперше програла під час опитування головному ворогові глави держави — «Європейській солідарності».

Це мало б змусити партію подумати, чому та що пішло не так, але тільки не «Слугу народу». Голова партії Олександр Корнієнко не вважає, що «Європейська солідарність» випереджає за рейтингами «Слугу народу».

Він заявив, що не варто маніпулювати цифрами, адже йдеться про дані, які є доволі мізерними та в межах похибки 2,7%.

Корнієнко порекомендував подивитися результати виборів у двох округах – у Херсонській та Черкаській областях, що відбудуться 31 жовтня, де обиратимуть депутатів до Верховної Ради України. Корнієнко стверджує, що кандидати від «ЄС» в обох округах наберуть у межах 10%. За його словами, такими є дані опитувань — як публічних, так і закритих.

The Page
Коментар The Page

Рейтинг Зеленського та його численної команди несеться до низу — кожного наступного місяця соціологія є гіршою за попередній. Політологи називають десятки причин того, чому так відбувається, та якими можуть бути цифри, якщо Зеленський вирішить йти на другий термін. Ба більше, його рейтинг і рейтинг партії залежать один від одного, і якщо падає один, другий піде слідом уже в наступних опитуваннях.

Давид Арахамія
Негативно
Давид Арахамія
народний депутат, голова фракції «Слуга народу»

Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що президент уже визначився з кандидатурою на посаду міністра оборони в разі відставки Андрія Тарана.

На питання про те, коли в парламенті можуть розглянути відставку міністра оборони, Арахамія відповів: «Гадаю, що протягом двох — трьох тижнів будемо визначатися».

Він уточнив, що «вже є остаточне рішення президента».

The Page
Коментар The Page

Уже декілька місяців в інформаційному просторі обговорюють імовірну відставку Андрія Тарана та кандидатів на посаду міністра оборони. Й от нарешті команда Зеленського підтвердила чутки. Звісно, найжахливішим варіантом буде призначення провального кандидата в мери Києва депутатки Ірини Верещук — Зеленський вміє добирати «фахових людей» на важливі посади.

З огляду на різні провали в кадрових питаннях міністр оборони в країні, що веде війну, є вкрай важливою посадою, тому заміна на когось непридатного сильно вдарить по Зеленському.

Коментарі

Всі новини