Верховна Рада ухвалила за основу проєкт державного бюджету на 2022 рік. Законопроєкт № 6000 підтримали 264 народні депутати за необхідних 226 голосів.
У бюджетних висновках парламент рекомендував уряду під час підготовки законопроєкту до другого читання збільшити доходи загального фонду держбюджету на наступний рік на 6,5 млрд грн коштом збільшення очікуваних надходжень від податку на додану вартість (ПДВ) з імпорту.
Крім того, парламент рекомендував передбачити субвенцію з державного місцевим бюджетам на боротьбу з пандемією та її наслідками під час навчального процесу в школах у розмірі 1 млрд грн, а також фінансування програми «Питна вода України на 2022 — 2026 роки» в розмірі 1 млрд грн.
Ще 1,5 млрд грн народні депутати пропонують передбачити як субвенцію місцевим громадам на купівлю устаткування для харчоблоків у школах.
Міністр фінансів Сергій Марченко назвав документ «бюджетом інвестицій у майбутнє». За його словами, документ був ретельно доопрацьований, проведено численні обговорення кошторису країни із залученням експертів, профільних асоціацій, міжнародних партнерів. За словами Марченка, бюджет є реальним і збалансованим.
До 3 листопада Кабмін має передати до Верховної Ради проєкт держбюджету-2022 до другого читання разом із відповідними супровідними документами.
Додатково. Доходи бюджету-2022 у законопроєкті, поданому урядом до Верховної Ради, визначено на рівні 1,277 трлн грн, що на 161 млрд грн більше, як порівняти з плановими показниками держбюджету-2021. Видатки пропонується встановити в розмірі 1,465 трлн грн (+103 млрд грн до планового показника держбюджету-2021).
Водночас дефіцит держбюджету пропонується закласти в розмірі 3,5% ВВП проти 5,5% у держбюджеті-2021, додав міністр. Проєкт держбюджету-2022 побудований, як і зазначено в Бюджетній декларації, на прогнозі зростання номінального ВВП до 5,368 трлн грн, зростання реального ВВП на 3,8%, курсовому коридорі гривні до долара на кінець року 28,6 — 28,7 грн/$.
Контекст. Раніше Верховна Рада зняла з розгляду законопроєкт № 6062 про внесення змін до Бюджетного кодексу (він потрібен для ухвалення бюджету-2022) через необхідність доопрацювання.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Жіноче і чоловіче підприємництво: чим відрізняється підхід до ведення бізнесу