Facebook Pixel

Шантаж депутатів та гроші для МВС: цікаві цифри бюджету 2022

Цього року Кабінет міністрів вчасно подав проєкт бюджету на 2022 рік на розгляд парламенту. І хоча документ ще доопрацьовуватимуть, депутати та експерти вже помітили цікаві моменти нового проєкту. Редакція The Page вирішила зупинитися на двох моментах: гроші для МВС та податковий законопроєкт, який має принести 30 млрд гривень.

Яким буде бюджет 2022 року

Уряд називає свій проєкт «бюджетом модернізації України». Саме так його іменував прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Quote«Бюджет на 2022 рік не тільки збалансований та реалістичний, це – бюджет модернізації країни, відновлення економіки та інвестицій в людей, в їхнє здоров’я, освіту, в розвиток. Ключові пріоритети залишилися незмінними. Це – медицина, освіта, армія, інфраструктура, соціальні програми, діджиталізація, підтримка підприємців та економіки», — заявив Шмигаль.
Проєкт бюджету

Проєкт бюджету

Проєкт бюджету

У чому проблема законопроєкту №5600

Однак крім звичних прогнозів у бюджеті є цифри, які планують отримати у разі, якщо податковий законопроєкт №5600 ухвалять депутати. Наприклад, загалом уряд очікує після позитивного голосування отримати 30 млрд гривень.

Проєкт бюджету

Проєкт бюджету

Проєкт бюджету

На думку голови фракції «Голос» Ярослава Железняка, ідея прив’язки законопроєкту №5600 до бюджету — це креативний шантаж від Офісу президента, щоб знайти достатню кількість голосів для його ухвалення.

Quote«На щастя, з текстом №5600 ми попрацювали в рамках робочих груп, а тепер працюємо на засіданнях податкового комітету. І багато найбільш жорстких правок нам удалося прибрати. Наприклад, до другого читання прибрали ПДВ на продаж квартир, прибрали оподаткування продажу врожаю фермерів із ділянками від 0,5 га. І ще купа подібних норм, яка б лише збільшила тиск на підприємців та громадян», — розповів нардеп у коментарі виданню The Page.

Чому зменшують фінансування МВС

Експертів та депутатів трохи здивувала інформація про те, що МВС наступного року може отримати менше грошей, хоча за головування Арсена Авакова щороку видатки на його відомство збільшувалися.

Так, за проєктом, який Кабмін подав нардепам, виплати МВС скоротили на 0,1% (98,23 млрд грн), що становить 69 млн грн. Хоча 2021 року силовики отримали з бюджету 98,3 млрд грн.

За словами політолога Ігоря Чаленка, навряд чи зменшення фінансування пов’язане з відставкою Арсена Авакова.

Quote«Я не думаю, що тут є прямий зв'язок. Бо проєкт бюджету починає готуватися ще за результатами першого кварталу попереднього року і його почали готувати ще з квітня. Тому, звичайно, Аваков міг знати, які саме суми можуть закладатися у бюджет на наступний рік», — розповів Чаленко у коментарі нашому виданню.

Однак, за інформацією експерта, цього року був видозмінений збір інформації, яка стосується бюджетних запитів міністерств і відомств.

Quote«Якщо раніше кожного року відомствам прямо окреслювали фінансові можливості, в яких вони можуть визначати свої потреби, то цього року з цим були величезні затримки, бо не могли сформулювати приблизні бюджети на кожен напрям. Саме тому не факт, що до відставки Авакова у Міністерстві внутрішніх справ був до кінця сформований проєкт того, що вони хочуть побачити у держбюджеті на наступний рік», — зазначив політолог.

Згадав Чаленко і нового очільника відомства Дениса Монастирського.

Quote«Насправді я здивований зменшенням фінансування МВС тому, що прийшовши на посаду, міністр Монастирський одним із своїх пріоритетів назвав необхідність збільшення поліціянтів на вулицях наших міст і очевидно, що зробити це без збільшення бюджету неможливо. Можливо, після того, як бюджет зайшов у парламент, деякі народні депутати, які мають гарні відносини з Міністерством внутрішніх справ, усе-таки запропонують збільшити бюджет цього відомства», — резюмував експерт у коментарі The Page.

Тим часом нардеп Железняк вважає, що Міністерство внутрішніх справ почали фінансувати більш обґрунтовано.

Quote«З урахуванням того, що видатки зменшуються лише на 69 млн і це порівняно з бюджетом на 2021 рік, який був нескромно великий, то я б розцінював це зменшення, як нарешті вивчений урок та поступовий перехід до більш обґрунтованого фінансування відомства», — підкреслив він.

Варто зазначити, що всі цифри ще можуть змінюватися, бо тепер народні депутати подаватимуть свої правки, а перше голосування за бюджет на наступний рік відбудеться 20 жовтня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉