Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Держбюджет-2022. Низку видатків закладено під ухвалення «ресурсного» законопроєкту – нардеп

Скуті одним ланцюгом: як пов’язані держбюджет-2022 і законопроєкт № 5600. Фото: kurs.com.ua

Скуті одним ланцюгом: як пов’язані держбюджет-2022 і законопроєкт № 5600. Фото: kurs.com.ua

Міністр фінансів Сергій Марченко за підсумками засідання уряду 16 вересня заявив про те, що внесення змін до Податкового кодексу, тобто ухвалення так званого ресурсного законопроєкту № 5600, дасть змогу отримати додаткові 30 млрд грн. За його словами, ці кошти можна було б внести до проєкту державного бюджету на 2022 рік до другого його читання.

Народний депутат із фракції «Голос» Ярослав Железняк назвав це «найчудовішою маніпуляцією».

«Усі бачили презентацію? Ну, мінімалку, 20 тис. для лікарів, перепис населення тощо... Так от, у красивих слайдах Кабміну є, а в тексті проєкту бюджету – немає», — написав він у своєму телеграм-каналі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Нардеп пояснив, що низку витрат у держбюджеті на наступний рік закладено під ухвалення законопроєкту № 5600.

«Так креативно голоси ще не збирали. Хочеш реставрацію на окрузі? — Голосуй за 5600. Хочеш, щоб аеропорт добудували? — Голосуй за 5600. Загалом хочеш щось у бюджеті — голосуй за 5600... Інакше не зійдеться. У такий нехитрий спосіб усі, хто підтримає бюджет, автоматично підтримають і № 5600. І навпаки», — зазначив Железняк.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Він нагадав: до цього в уряді обіцяли, що ухвалення «ресурсного» законопроєкту принесе додаткові 60 млрд грн, пізніше сума зменшилася до 50 млрд грн. У бюджетній декларації обсяг потенційних коштів скоротився ще більше – до 36 млрд грн. А напередодні Мінфін уже озвучив показник 30 млрд грн.

На своєму каналі Железняк також продемонстрував, які саме видатки закладено під «ресурсний» законопроєкт.

5600.jpg

Контекст. 15 вересня Кабмін затвердив проєкт закону про держбюджет на 2022 рік. Його розроблено на основі бюджетної декларації на 2022 — 2024 роки. Уряд очікує зростання реального ВВП на рівні 3,8%, інфляція складе 6,2%.

Коментарі

Всі новини