Facebook Pixel

Проєкт держбюджету поки що не ухвалено в першому читанні: «забаганки» депутатів задовольнити неможливо

Глава бюджетного комітету ВР представляє проєкт держбюджету. Фото: rada.gov.ua

Глава бюджетного комітету ВР представляє проєкт держбюджету. Фото: rada.gov.ua

Сьогодні, 20 жовтня, депутати мали розглянути в першому читанні проєкт держбюджету на 2022 рік.

Майже три тижні до цього профільний комітет ВР збирав пропозиції нардепів щодо внесення змін до проєкту держбюджету, підготовленого Кабміном. Ці пропозиції було зведено в єдиний документ — проєкт постанови ВР про висновки та пропозиції щодо держбюджету (№ 6000-П).

Саме за цей проєкт депутати мали проголосувати. У разі успішного голосування постанова ВР отримала б статус бюджетних висновків парламенту і стала обов'язковим документом для уряду.

Telegram Logo

Поправки нардепів Кабмін мав би врахувати під час підготовки проєкту бюджету до другого читання.

Зазначимо, що на етапі першого читання нардепи не оцінюють проєкт держбюджету, поданий урядом.

За проєкт № 6000-П успішно проголосували.

71038.jpeg

Але міністр фінансів Сергій Марченко, який був присутній у сесійній залі, сказав, що всі пропозиції депутатів щодо збільшення видатків держбюджету коштують 86 трлн грн, і реалізувати їх неможливо.

Тому голосування за проєкт постанови назвали першим читанням, і міністр фінансів вирушив на терміново зібране засідання фракції «Слуга народу». На сайті ВР змінили заголовок новини про ухвалення постанови: було написано, що «ухвалено», а стало — «розпочато розгляд».

За словами нардепа Олексія Устенка, на засіданні фракції вирішили скоротити перелік поправок.

«Наприклад, збільшення зарплат поліцейським і військовим. А є правки, які важливі для когось особисто. Хтось хоче, щоб виділили 2 млрд на розвиток Карпатського регіону, а хтось хоче, щоб побудували льодову арену. Думки різні, тому обиратимуть основні», — сказав Устенко.

Заступниця глави фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук повідомила, що всі правки мають розглянути 21 жовтня і проголосувати за проєкт № 6000-П в цілому. Тільки тоді проєкт бюджету вважатиметься ухваленим у першому читанні.

Контекст. 20 жовтня Верховна Рада зняла з розгляду законопроєкт № 6062 про внесення змін до Бюджетного кодексу (який потрібен для ухвалення бюджету-2022) через необхідність його доопрацювання.

Коментарі

Всі новини