традиційно публікує свій «Політичний барометр». Саме він сповна відображає вплив різних подій та рішень чиновників на рейтинг українського президента Володимира Зеленського.
Редакція проаналізувала такі теми:
- впровадження спільного повітряного простору з ЄС;
- смерть народного депутата Антона Полякова;
- нові звинувачення нардепа Віктора Медведчука;
- помилки в санкціях РНБО;
- скандал з ефіром Громадського телебачення.
Хто і як впливав на рейтинг Володимира Зеленського з 11 по 20 жовтня

Україна та Європейський Союз підписали угоду про спільний авіаційний простір, яка сприятиме здешевленню авіаквитків.
«Угода про спільний авіаційний простір — це «авіаційний безвіз» одночасно для українських та європейських авіаперевізників. Україна отримає такі самі можливості, правила та стандарти в галузі авіаперевезень, як і в держав — членів Євросоюзу. Ми створюємо Європу на українському авіаційному ринку. Уряди України та країн ЄС більше не надаватимуть призначення на той чи інший маршрут. Авіаперевізники зможуть самі домовлятися про можливість рейсів та їх кількість безпосередньо з аеропортами», — заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль 12 жовтня.
Отже, конкуренція між авіаперевізниками, як у Європі, — це один із суттєвих чинників зниження цін на квитки. Тож угода відкриє для українців більше можливостей та напрямків для подорожей.
На тлі чуток про те, що Європейський Союз може закрити кордони з Україною через стрімке поширення коронавірусу, інформація про європейських авіаперевізників на українському ринку була сприйнята суспільством позитивно. Адже навіть у перспективі мати можливість поїхати з Києва до Львова чи Одеси за 20 євро вкрай приємно.
Тому цей здобуток позитивно позначився на рейтингу Зеленського.

Народний депутат від групи «За майбутнє» Антон Поляков помер у Києві в ніч проти 8 жовтня.
Патрульні знайшли його непритомного в таксі, яке вони перехопили через порушення правил. Медики швидкої, яких зупинили поліцейські, не змогли реанімувати депутата. Пізніше з’явилася інформація, що в крові Полякова була наркотична речовина метадон.
Цей депутат потрапив до Ради в складі партії «Слуга народу», але пізніше його виключили з фракції. Також він відомий тим, що подав понад 13 тисяч виправлень до антиолігархічного законопроєкту.
Депутати президентської партії «Слуга народу» незвично відреагували на смерть ексколеги. Галина Янченко раніше за поліцію повідомила, що в крові Полякова був метадон, а Галина Третьякова взагалі висловила радість з приводу його смерті.
Одразу серед депутатів почали ширитися чутки про отруєння Полякова, бо саме він за декілька днів до смерті повідомив НАБУ, що «Слуги народу» брали хабарі за голосування в процесі ухвалення закону про олігархів.
На рейтинг Зеленського ця подія вплинула негативно, адже ті люди, яких він привів до парламенту, знову опинилися в епіцентрі потужного скандалу. І цього разу це не просто п’яне водіння, а ціла драма з подружньою зрадою, хабарем, наркотиками та смертю.

Печерський районний суд Києва обрав народному депутату України Віктору Медведчуку запобіжний захід — цілодобовий домашній арешт — у межах розслідування справи про державну зраду Медведчука.
«Обрати для Медведчука запобіжний захід — домашній арешт, заборонивши йому залишати місце свого проживання за адресою: Київ, вул. Медвинська, 24 — цілодобово. Строк утримання під домашнім арештом визначити до 7 грудня», — озвучила вирок суддя Віта Бортницька.
Після цього президент повідомив, що він запропонував би Росії обміняти нардепа Віктора Медведчука на інших українців, якби той мав російське громадянство.
«Якщо, наприклад, Росія підтвердила би, що в пана Медведчука є російське громадянство, наприклад, скажімо так, цілком можливо, то тоді ми б із задоволенням, після цього підтвердження або хоча б натяку, розглянули можливості обміну пана Медведчука на дійсних героїв і громадян України, які перебувають не в Україні», — заявив Зеленський.
Попри серйозність звинувачень проти Віктора Медведчука його так і не відправили до СІЗО та не встановили для нього мільярдну заставу.
Доволі дивна заява президента також не додала йому балів в очах суспільства. Бо замість справедливого суду та вироку обміняти Медведчука, щоб він спокійно поїхав жити до Росії зі своїми статками, — це зовсім не те покарання, якого хочуть українці.

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов заявив, що у санкційному списку контрабандистів і «злодіїв у законі» є помилки.
«На превеликий жаль, у рішеннях РНБО, які готувалися раніше, була свідома чи несвідома помилка щодо 108 осіб, яку ми вже виправили», — пояснив Данілов.
За його словами, вісім співробітників Міністерства внутрішніх справ, які були причетні до оформлення відповідних документів, були покарані.
Рішення РНБО за останні пів року загалом позитивно сприймаються суспільством, але інформація про помилки в санкціях спричинила вибух в експертному середовищі України.
Як можна довіряти органу, який має ухвалювати такі важливі рішення та може так серйозно помилятися? Традиційно цей провал пов’язали з президентом, бо саме він очолює Раду національної безпеки та оборони.

Ведуча токшоу «Зворотний відлік» на телеканалі «UA: Перший» Мирослава Барчук повідомила, що Офіс президента «давно і жорстко контролює присутність в ефірах народних депутатів фракції «Слуга народу».
«Обслуговувальний персонал Андрія Єрмака звинуватив токшоу «Зворотний відлік» у недотриманні журналістських стандартів (відсутності балансу думок учора в студії). Я б не зважала на це інформаційне кілерство анонімних телеграм-каналів і колишніх журналістів, якби вони не були симптомом набагато серйознішої проблеми.
По-перше, офіс президента давно і жорстко контролює присутність в ефірах народних депутатів фракції «Слуга народу». Кандидати на ефіри узгоджуються з контактною особою М. Подоляка в ОП», — заявила телеведуча.
За її словами, від ОП надходять вказівки, які депутати «Слуги народу» можуть виходити в ефір тої чи іншої телевізійної програми. Також люди президента намагаються впливати на добір інших гостей програм.
Відповідь президента не забарилася.
«Я не зовсім розумію, до чого тут я і Офіс президента, але я розумію, що це хайп. Ми нічого не погоджуємо, жодних списків. А телеканалу громадського мовлення й поготів. Щодо депутатів, то вони можуть ходити або не ходити на ті чи інші ефіри. Мені здається, що вони вільні люди», — заявив Зеленський.
Одразу після повідомлення телеведучої Барчук журналісти багатьох телеканалів та інших ЗМІ встали на її захист. Цю ситуацію порівнюють із темниками часів президента Віктора Януковича та комунікативними здібностями останнього диктатора Європи Олександра Лукашенка.
На думку редакції, цей скандал згубно вплине на рейтинг Зеленського не тільки найближчим часом, але і в довгостроковій перспективі. Бо наступ на свободу слова не можуть позитивно оцінити в Україні.